Test stolních mixérů 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2014

Máte rádi ovocný koktejl? V poslední době tento název vytlačuje označení smoothie, ale v podstatě je to jeden a ten samý nápoj. Nejsnáze ho připravíte ve stolním mixéru, kam dáte potřebné ingredience, zmáčknete tlačítko a nápoj je během několika desítek sekund hotový. V testu 15 mixérů nás zajímalo také to, jestli zvládnou připravit i něco jiného, například majonézu nebo šlehačku. Do laboratoře jsme poslali výrobky různých značek, nejlépe z nich dopadl český mixér.

Stolní mixéry jsou určeny především na výrobu koktejlů, ať už mléčných nebo ovocných. Proto jsme se při testech zaměřili na jejich výslednou konzistenci a stejnoměrnost rozmixování. Příprava mléčných koktejlů v rámci laboratorních zkoušek byla hodnocena převážně velmi dobře nebo dobře, ale našly se i mixéry, které dostaly průměrnou nebo jen dostatečnou známku. Vyrobit ovocný koktejl je pro stolní mixér náročnější. Více se dočtete v celém článku…

Mimo koktejlů lze stolní mixéry použít na přípravu litého těsta, například na palačinky. A můžete s nimi také nadrtit kostky ledu. Ovšem tato disciplína dělala některým testovaným modelům problémy. Mezi testovanými stolními mixéry jsou i takové, které umí připravit dětské pyré z uvařeného jídla nebo ušlehat šlehačku. Jenže jak jsme zjistili v laboratoři, ne vždy je dobré věřit tomu, čím se „chlubí“ výrobce.

Při výběru stolního mixéru sledujte především výsledky testů věnovaných přípravě koktejlu, litého těsta a drcení ledu. U ostatních funkcí nemusíte kýženého úspěchu dosáhnout, naopak vítěze testu jsme našli ve výrobku se třemi základními funkcemi. A vybírat můžete i z levnějších mixérů – často vám udělají lepší službu než ty drahé, jak dokazují výsledky našeho testu.


Testované výrobky - stolní mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Stolní mixéry 2014 (15 výrobků)
poslední aktualizace: 3.1.2014


Přihlásit