Test ručních šlehačů 2015

Publikováno v časopise 2/2015

S ručními šlehači snadno zvládnete práci, která by jinak trvala mnohem déle a ještě by vás po ní bolela ruka. Rozdíly v kvalitě prodávaných přístrojů však mohou být významné a nemusejí nutně odpovídat rozdílům cenovým. Ušlehat bílek a zpracovat těsto zvládnou bez větších problémů všechny testované modely, důležitá je ale i jejich snadná a intuitivní obsluha nebo hlučnost, která by neměla být příliš vysoká. V úvahu je třeba vzít i kvalitu zpracování a konstrukce.

Hranice mezi mixéry a šlehači už pomalu splývají a co bylo dřív doménou jedněch, dnes mnohdy zvládnou i druzí - záleží na možnostech a dodávaném příslušenství. V našich praktických testech jsme se zaměřili na nejčastější procedury prováděné ručními šlehači – šlehání, hnětení a v některých případech i mixování.                                                                                         

Ušlehání bílků na sníh, šlehačky nebo příprava různých těst by měly být u šlehačů samozřejmostí. Hodnocení probíhalo nejen na základě doby přípravy, ale i kvality výsledného produktu. V laboratoři jsme zkoumali rovněž přípravu majonézy a chlebového těsta. U přístrojů, které měly nástavec tyčového mixéru, jsme testovali také jejich schopnost připravit mléčné koktejly a kojeneckou výživu.

V hodnocení obsluhy jsme se soustředili na snadnost sestavení, ovládání a čištění, ale i na možnost uskladnění samotného přístroje a jeho příslušenství.

Do celkového hodnocení šlehačů jsme zahrnuli také dojem z celkové konstrukce a zpracování. Hodnotitelé si všímali například kvality spojů nebo odolnosti vůči poškrábání a promáčknutí, přičemž jeden výrobek se kvůli deformaci úchytu pro tyčový mixér stal v průběhu testu nepoužitelným. Sledována byla i odolnost barvy a designových vzorů.


Testované výrobky - ruční šlehače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ruční šlehače (30 výrobků)
poslední aktualizace: 1.7.2021


Přihlásit