Jak vybrat stolní nebo smoothie mixér

Obsah červnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 6/2021 Obsah červnového dTestu

Aktualizováno: 31.1.2018

Na trhu je mixérů v mnoha cenových kategoriích opravdu hodně. Podle čeho vybírat, abyste si domů přinesli kvalitního kuchyňského pomocníka? Poradíme vám.

Náš test ukázal, že výroba samotného smoothie nedělá potíže téměř žádnému produktu. Většina lidí, kteří si ale přístroj na jeho výrobu pořídí, jej chce využívat i k jiným činnostem, třeba míchání těsta, mixování dětské výživy nebo třeba drcení ledu. S těmito funkcemi už měla řada produktů problém. Pokud chcete stolní nebo smoothie mixér využívat i k sekání, vybírejte ten, který danou funkcí disponuje. V našem testu to byla asi čtvrtina výrobků a nutno dodat, že se sekáním to nebyla žádná sláva. Doporučujeme k němu využít spíše kuchyňský robot nebo obyčejný nůž.

vánoční banner 2016

Abyste byli s mixérem spokojeni, dobré funkce ale nestačí. Co třeba takový hluk, který vám poleze na nervy? Ten asi žádného majitele kuchyňského pomocníka nepotěší. A jsou to právě stolní a smoothie mixéry, které dokážou nadělat hluku až běda. V našem testu některé z nich dosahovaly i více než 90 decibelů, což je podobný hluk, jaký produkuje auto v městském provozu.

Podobně důležitým faktorem pro výběr mixéru je i snadnost jeho obsluhy. Není větší „radosti“ než pořídit si vytoužený přístroj, který se velmi obtížně čistí nebo kvůli malému plnicímu otvoru složitě a pomalu plní.

A konečně pár slov o bytelnosti konstrukce. Řada zvláště levnějších výrobků je z plastu, který není zrovna nejodolnější. Některé mívají také špatně dokončené spoje nebo nepevná tlačítka, která mohou po čase začít zlobit.

Závěrem dodejme, že stejně jako u jiných přístrojů není ani u stolních a smoothie mixérů radno podcenit délku přívodního kabelu. Ideální je ani moc dlouhý, ani příliš krátký – aby pohodlně dosáhl ke zdroji energie a zároveň se kvůli přílišné délce zase při práci nemotal.

Databáze testovaných výrobků

Stolní a smoothie mixéry (21 výrobků)
poslední aktualizace: 2.2.2018


Přihlásit