Test tyčových mixérů 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2015

Tyčový mixér ve své základní podobě je levným, skladným a praktickým pomocníkem do kuchyně. Vhodný je hlavně pro přípravu mixovaných nebo jednoduchých šlehaných pokrmů. Přidá-li se další příslušenství, poslouží k mnohem více účelům. Jaká je však kvalita těchto přístrojů? To jsme zjišťovali v testu více než 30 výrobků, z nichž jsme pro publikaci v časopise vybrali 24 modelů. Pozitivní zprávou je, že na vyslovený propadák jsme nenarazili. Řada mixérů však neumí připravit kvalitní majonézu.

Tyčový neboli ponorný mixér je vhodným přístrojem pro každého, kdo si rád připravuje pokrmy z čerstvých surovin a nechce spoléhat na zakoupené polotovary. Ušetří čas i místo, nahradil totiž hned několik dříve používaných kuchyňských náčiní. Přístroje se základními funkcemi opatřené mixovací nohou zpravidla zvládnou mixování a jednoduché šlehání. Ty vybavenější se už svými možnostmi přibližují kuchyňským robotům, byť nezvládnou zpracovat tak velké množství potravin.

V tomto testovém článku naleznete výsledky čtyřiadvaceti tyčových mixérů, naše databáze pak obsahuje dalších deset otestovaných produktů. Každý z nich musel podle shodných receptur připravit mléčný koktejl, kojeneckou výživu ve formě masozeleninového pyré, lité těsto či majonézu. Mixéry s nadstandardní výbavou jsme potrápili zkouškami šlehání, sekání ořechů, bylinek a cibule, sekání a strouhání sýrů a mrkve či drcení ledu. V rámci celkového hodnocení jsme zohledňovali obsluhu a dílenské zpracování.

Test ukázal, že největší problém mají mixéry s přípravou majonézy. Tu umí kvalitně vyrobit pouze některé, řadě přístrojů se to vůbec nepodařilo. 


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry 2015 (34 výrobků)
poslední aktualizace: 2.4.2015


Přihlásit