Test tyčových mixérů 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 3/2013

Tyčový neboli ponorný mixér se hodí nejen k mixování pokrmů, ale často zvládne i šlehání nebo sekání menšího množství ingrediencí. V testu jsme vyzkoušeli 13 těchto praktických kuchyňských spotřebičů. Pozitivní zprávou je, že si z většiny zkoušek odnesly dobré a velmi dobré známky. Nejlepší modely přitom nepatří k nejdražším.

K výhodám tyčových mixérů patří relativně nízká cena, skladnost, snadné a rychlé použití i jednoduché čištění. Zvolit můžete základní model s jediným mixovacím nástavcem, nebo přístroj s různě bohatým příslušenstvím. Lépe vybavené tyčové mixéry jsou dodávány s dalšími nástavci, nejčastěji metlou na šlehání a sekáčkem.

Abychom zjistili, jak si tyčové mixéry poradí s jednotlivými úkoly, proměnili jsme laboratoř v jednu velkou kuchyni. Mixovali jsme polévky, koktejly a pyré, šlehali sníh z bílků i šlehačku a vyzkoušeli přípravu domácí majonézy. Zajímalo nás také to, jak dobře si přístroje poradí se sekáním ořechů, bylinek a cibule. Zaměřili jsme se i na snadnost použití a čištění, zhodnotili hlučnost a konstrukci mixérů. Jak si vedly levnější i dražší modely a jaké klady a zápory jsme odhalili? Dozvíte se v testu.


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry 2013 (13 výrobků)
poslední aktualizace: 27.2.2013


Přihlásit