Test topinkovačů 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2014

Nabídka topinkovačů na trhu je široká, rozpětí cen značné. Můžete si pořídit přístroj do tisíce korun a připraví vám stejně dobré, někdy i mnohem lepší toasty než model za několik tisícovek. Dokazuje to náš srovnávací test 12 topinkovačů různých značek, do kterého jsme zahrnuli modely se dvěma přihrádkami na toasty. Zaměřili jsme se hlavně na samotné opékání, ale zajímaly nás tradičně i další důležité vlastnosti.

Topinkovač je ve své podstatě poměrně jednoduchý přístroj. Jeho hlavní funkcí je příprava opečených toastů (topinek) z čerstvého nebo zmrazeného chleba či rozpékání pečiva. Největší váhu v celkovém hodnocení jsme proto přidělili právě opékání toastů. Za další podstatné parametry jsme určili obsluhu přístroje, která zahrnuje aspekty každodenního použití i celkovou údržbu, a také kvalitu zpracování. Výsledky uvádíme v hodnotící tabulce.

Když se v laboratoři připravovaly jednotlivé modely na test, bylo potřeba se s nimi nejprve seznámit a zjistit, jaký je jejich optimální program, aby hotový toast byl dozlatova opečený. První topinky byly tedy čistě zkušební. Potom následovala tři ostrá kola, kdy jsme postupně opekli šest toastů. Nejprve tři páry z čerstvého a potom tři páry ze zmrazeného chleba. Mezi jednotlivými koly jsme nechali přístroj jen na minutu odpočinout, protože nás zajímalo, jak bude hospodařit s dobou opékání, jestliže topné těleso ještě zcela nevychladlo a stupeň opečení nebyl změněn.

Zjistili jsme, že některé modely dobu opékání neupravují, a poslední toasty tak můžete mít opečenější než ty první. Vybíráte-li topinkovač, určitě se podívejte na náš test!


Testované výrobky - topinkovače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Topinkovače 2014 (12 výrobků)
poslední aktualizace: 30.1.2014


Přihlásit