Test kuchyňských robotů 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2013

Nabídka kuchyňských robotů je pestrá a jejich možnosti široké. Většina bez problému šlehá, míchá a mnohé zvládnou i strouhání, krájení, případně i řadu dalších činností. Na trhu jsou jak velké a silné přístroje schopné připravit větší množství těsta, tak menší modely pro méně náročné kuchaře a malé domácnosti. Test ukázal, že za kvalitní robot nemusíte utrácet, záleží však na tom, co od něj očekáváte.

Ať už často pečete, vaříte nebo si rádi pochutnáte na lehkém salátu či koktejlu, práci i námahu při zpracování potravin vám ušetří kuchyňský robot. Jsou mezi výkony jednotlivých modelů významnější rozdíly? Vybrali jsme 17 přístrojů v cenových relacích od patnácti set do patnácti tisíc korun a podrobili je sérii praktických zkoušek. Mimo jiné jsme posuzovali, jak dobře šlehají, mixují, hnětou, sekají, krájí či strouhají. Krom kvality přípravy pokrmů jsme hodnotili také snadnost obsluhy, hlučnost, konstrukci a zpracování nebo bezpečnost.

Nákup pomocníka do kuchyně je dobré neuspěchat a pečlivě zvážit, v jakém množství a jaké pokrmy chcete s jeho asistencí připravovat. Méně náročné zaujmou spíše roboty „klasické“ konstrukce se spodním pohonem. Jsou lehčí, obvykle zaberou méně místa, nehodí se však pro přípravu většího množství těsta. Pro velké rodiny a náročnější kuchaře jsou vhodné robustní a silné roboty s výklopným ramenem, které šlehají, míchají a hnětou shora.

Testy nicméně ukázaly, že vztah mezi cenou, možnostmi a výkony rozhodně není jednoznačný. Je docela dobře možné, že vašim požadavkům plně postačí některý z levnějších robotů.


Testované výrobky - kuchyňské roboty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kuchyňské roboty 2013 (17 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2013


Přihlásit