Stop telešmejdům
#StopTelesmejdum

Přidejte se k výzvě

Změnu si přeje14 087podporovatelů

Chci se připojitOč jde

 1. Marketingová volání jsou (nejen) spotřebiteli vnímána jednoznačně jako obtěžující. Bohužel, za stávající právní úpravy je téměř nemožné telešmejdům prokázat porušení zákona a potrestat je za to. Dosavadní pokusy spotřebitelských organizací chránit spotřebitele před přímým marketingem nemohly vinou nedostatečného zákona přinést úspěch.
 2. Pro zajištění ochrany soukromí před obtěžujícím voláním je tedy třeba upravit zákon tak, aby kontaktování osob, které s voláním výslovně neudělily souhlas, bylo zakázané. Tomuto principu se říká opt-in a je i cílem evropské legislativy.
 3. Vyjádřete podporu naší snaze bojovat proti libovůli telešmejdů, kteří cílí především na zranitelné spotřebitele, a prosaďme tak společně přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání.
 

Seznamte se s problémem

V řadě životních situací je „ne“ kouzelným slůvkem, které nás chrání před obrovskými problémy. Mnoha lidem se ale neříká snadno. A tak přetrvávající pandemie covidu-19 hraje do karet takzvaným šmejdům. Ti zneužívají důvěřivosti nejen seniorů a škála nástrojů, které k tomu používají, je široká. Jedním z nejčastějších jsou telefonické nabídky různého předraženého či nefunkčního zboží nebo smluv o dodávkách energií. Zvrat by měla přinést nová pravidla pro obtěžující marketingová volání. Jenže tomu chtějí někteří zabránit.

Více


Podporuji #StopTelesmejdum

Přidejte se

Odesláním nám udělujete souhlas s podmínkami ochrany osobních údajů.


Aktuálně kampaň podpořili

Trnka Zbyněkvčera
Zdenekpřed 6 dny
Hankapřed 7 dny
Evapřed 8 dny
Ladislavapřed 8 dny
Radekpřed 8 dny


Vývoj kauzy

 • 19.10.2021

  Byť již byla novela zákona o elektronických komunikacích vyhlášena ve Sbírce zákonů, v našich aktivitách budeme pokračovat i nadále, dokud se nepřesvědčíme, že vás nová pravidla pro telemarketing dostatečně ochrání před nechtěným obtěžováním. Sledujte vývoj naší kampaně i nadále. Jsme tu pro vás!

 • 18.10.2021

  Novela zákona o elektronických komunikacích zavádějící mimo jiné přísnější pravidla pro obtěžující telemarketing byla vyhlášena ve Sbírce zákonů. Více ...

 • 11.10.2021

  Schválená novela zákona o elektronických komunikacích, která mimo jiné přináší jasná a přísnější pravidla pro obtěžující marketingová volání, byla odeslána z poslanecké sněmovny k publikaci ve Sbírce zákonů. Více …

Více

Přihlásit