Časopis dTest

TESTY
Silná ramena
Domácí roboty nabízí širokou škálu funkcí. V nabídce jsou jak silné stroje určené pro přípravu velkých množství potravin, tak kompaktní modely vhodné pro malé rodiny. Kvalitní přístroje lze nalézt v obou kategoriích.
V testu 12 kuchyňských robotů, z toho jeden multifunkční s možností vaření.
Působivý 3D obraz příliš nevyužijete
Na trhu se objevily první televizory, které kromě běžného sledování zvládají také prostorový obraz. Dojem z kvality 3D efektu je působivý. Stejně jako v kinech ale může mít pro někoho iluze prostoru nepříjemné doprovodné účinky.
V testu 4 televizory s 3D obrazem.
Všestranné kapesní počítače
Smartphony můžete používat k práci, získávání informací všeho druhu nebo čistě pro zábavu. Nemusí být ani přehnaně drahé, jak ostatně dokazuje nejlevnější model ve výběru, který se umístil na předních příčkách v našem testu kvality.
V testu 14 smartphonů.
Pro jemné ruce
Pokud máte suché ruce, je pravděpodobné, že jste již vyzkoušeli řadu krémů na jejich ošetřování. Abyste nemuseli dál zbytečně utrácet peníze, poradíme, který se o vaše ruce postará nejlépe.
V testu 9 krémů na ruce.
Jen pět dobrých
Skóre letošního testu zimních pneumatik je oproti loňskému výrazně horší. Z dvaceti osmi testovaných zimních pneumatik získalo pouze pět za svoji celkovou kvalitu známku »dobře«.
V testu 28 sad zimních pneumatik, z toho 15 rozměru 185/65 R15T (včetně dvou celoročních modelů a jedné pneumatiky rychlostní kategorie H) a 13 sad rozměru 225/45 R17H.
Výběr z nejnovějšího testu televizorů
Cena není vždy úměrná celkové kvalitě a ani různé výrobci propagované nové technologie zobrazení (LED, Quattron) nutně nevedou k lepšímu obrazu. Plazmovým televizorům pomalu dochází dech, mají obvykle horší obraz než LCD modely.
Ve výběru z testu 7 televizorů, kompletní testy v on-line databázi televizorů (pro předplatitele či po zaplacení měsíčního předplatného prostřednictvím SMS).
FINANČNÍ SLUŽBY
Kreditní karty
Každá karta má dvě strany. A na líci té kreditní visí připíchnutá účtenka, kterou dřív nebo později stejně zaplatíme my samotní. Kolik to bude? To je, oč tu kráčí.
V testu 11 bank.
INFORMAČNÍ SERVIS
Klimatická kuchařka
Rajčata ze Španělska, vajíčka z Litvy a brambory z Polska. Dokázali byste spočítat, jak velkou porci výfukových zplodin po sobě nechají kamiony, než se tyto nikterak exotické potraviny z dovozu dostanou na stůl českých strávníků?
Jsou dobrá, jsou sladká, ale příliš veliká
Nejkrásnější česká jablka jsou příliš tlustá v pase, a tak končí v moštárnách. Na pultech supermarketů je každé druhé jablko z dovozu.
Léčebný chmel
Budeme si chodit pro zdraví do restaurace místo do lékárny? Ten den možná není tak daleko, jak bychom si mohli myslet.
Černé ovce: Domeček z karet
Stavba rodinného domu je zpravidla celoživotní investicí. Při výběru stavební firmy se nevyplácí spolehnout se pouze na ujišťování jejích obchodních zástupců či zprostředkovatelů, jak názorně ukazuje příběh ze života.
ZDRAVÍ
Blíží se období chřipky
Mnozí lidé pokládají chřipku za banální onemocnění. Teprve v poslední době se i mezi veřejností zvýšil zájem o tuto nemoc.
NÁKUPNÍ PRŮVODCE
Nejdříve přemýšlejte, potom vybírejte
Výběr kuchyňského robotu začíná ve vaší kuchyni a u vašeho jídelního stolu. Zamyslete se, co nejčastěji pečete, vaříte, dusíte, smažíte, a kolik vás usedá ke stolu. Teprve potom vybírejte.
Vychází 14. října 2010.
Z obsahu TESTU 11/2010:

Blue-ray přehrávače, tělová mléka, domácí kina, lyže, povinné ručení. Změna vyhrazena.

 

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit