Časopis dTest

TESTY
Velké navenek, malé uvnitř
Ceny mikrovlnných trub začínají na několika stech korunách a končí u několika desítek tisíc za sofistikované vestavné přístroje. Náš test vám prozradí, jak mikrovlnky zvládají jednotlivé funkce. Výsledky ukazují, že výběr není jednoduchý. Kromě známých nedostatků mikrovlnného ohřevu se přidávají i problémy rozměrové a u některých kombinovaných přístrojů i problémy bezpečnostní.
V testu 26 mikrovlnných trub, z toho 7 kombinovaných s grilem a horkovzdušnou troubou, 8 s grilem a 11 jednoduchých.
Domácí video za pakatel i pro náročnější
Není překvapením, že ve vzájemném porovnání SD a HD videokamer vítězí ty s vysokým rozlišením. Ovšem i mezi kamerami s vyšší rozlišovací schopností najdete v hodnocení obrazu horší známky. A někoho může také překvapit, že jen čtyři modely dosáhly dobrých známek, co se zvuku týče.
V testu 20 digitálních videokamer, z toho 13 s vysokým (HD) a 7 se standardním (SD) rozlišením.
Na zahradu jen ty odolné
Nůžky patří mezi nejčastěji používané zahradní nástroje. Ať již jsou to malé ruční nůžky nebo dlouhé na větve, platí, že by měly být ostré a dostatečně odolné. To bohužel neplatí zdaleka pro všechny, jež jsme podrobili testu.
V testu: 11 zahradních nůžek a 4 nůžky na větve.
Přenos a zálohování dat snadno a rychle
Ze široké nabídky externích úložných zařízení jsme do testu vybrali 27 modelů. Povzbudivé je, že výsledky jsou poměrně vyrovnané. Většina externích pevných disků prokázala dobrou kvalitu.
V testu 27 externích pevných disků, z toho 11 disků 3,5 palcových s kapacitou 1 TB (1000 GB) a 16 disků 2,5 palcových o velikosti 500 GB.
Kontroverzní anténa
Nová verze multifunkčního telefonu Apple iPhone 4 se dostala v srpnu i na náš trh. Kromě řady vylepšení a nového vzhledu se ale také nečekaně objevil problém s anténou, někdy vedoucí až k přerušení hovoru.
INFORMAČNÍ SERVIS
Ze života vši
Mylný je u mnoha rodičů dosud přetrvávající názor, že výskyt vši dětské značí špatné hygienické podmínky v rodině. Hygienická úroveň však nemá s napadením vší žádnou souvislost. Možnosti prevence jsou za normálních okolností prakticky nulové.
Káva není jen o kofeinu
Káva v porovnání s jinými rostlinnými produkty je významným zdrojem antioxidantů. Počet jejich druhů v kávě se odhadem pohybuje kolem tisícovky.
Černé ovce: Zbourané chaty
V zahrádkářské kolonii v pražských Vysočanech někdo nechal svévolně a protiprávně zbourat a spálit zahradní chatky a vše, co v nich bylo. 
Vychází 14. září 2010.
Z obsahu TESTU 10/2010:

Kuchyňské roboty, zimní pneumatiky (rozměr 185/65 R15T a H a 225/45 R17H), krémy na ruce. Změna vyhrazena.


Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit