Test kreditních karet 2010

Obsah červencového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 7/2024 Obsah červencového dTestu

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2010

Používáte kreditní karty? Ano, je to pohodlný způsob jak nakoupit, když zrovna nejsou peníze, ale kolik nakonec zaplatíte? Vyplatí se vám kreditní karta?

Co zjistil náš test o kreditních kartách?

 
Kreditní karty u nás: V České republice se více využívají debetní platební karty. Kreditní karty mají u nás kratší historii než třeba v Americe.
 
Splácení kreditní karty: Je třeba si uvědomovat, že peníze z kreditní karty máme jen půjčené a že je třeba dluh splatit. Banky vám nabízí bezúročné období, tedy období, do něhož když splatíte půjčené peníze, neplatíte nic navíc. V opačném případě se připravte na úrok, který není nejnižší. 
 
Výhody a nevýhody kreditních karet: Kreditní karty mají u různých bank rozmanité výhody, např. cestovní pojištění, slevy v partnerských obchodech atd. O výhodách však důkladně popřemýšlejte, ne vždy se za nabízenou cenu vyplatí.
 
Komu se kreditní karty vyplatí: Kreditní karty jsou vhodné především pro ty, kteří splatí dluh v bezúročném období a dále pro ty, kteří služby související s kreditní kartou dokážou maximálně využít.
 
TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na testování kreditních karet. Jsou výhodné? Komu se vyplatí? Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Přihlásit