Časopis dTest

Únorové číslo časopisu dTest je opět plné zajímavých a užitečných informací, které jako spotřebitelé jistě využijete. Opět na vás čeká pět testů včetně jednoho zaměřeného speciálně na potraviny, kde jsme si tentokrát vzali pod lupu zakysané smetany. Zajímal nás obsah mléčného tuku a také škrobu. Ten by přece v zakysané smetaně neměl co dělat. Zjistili jsme však opak.

V testu AV receiverů, nástupců klasických zesilovačů, najdete celkem 17 modelů se systémem prostorového zvuku 5.1 a 7.1. V podrobných srovnávacích tabulkách jistě najdete svého vítěze. Pro milovníky techniky jsme připravili zajímavý test chytrých telefonů. Zajímalo nás, jak obstojí vlajkové lodě jednotlivých značek v laboratoři, pokud je budeme testovat jako klasické kompaktní fotoaparáty. Test obsahuje také výsledky deseti kompaktů a 12 pokročilých fotoaparátů.

Kutilové, máme pro vás dobré zprávy. Únorové číslo obsahuje test příklepových a akumulátorových vrtaček. Je lepší si koupit jednu na vrtání a druhou na šroubování, nebo hledat univerzální, která zvládne obě dvě činnosti. Každý model jsme nechali projít náročnými zátěžovými zkouškami a ukázalo se, že nejedna vrtačka v nich neobstála. Test topinkovačů, někdy nazývaných toasterů, je posledním do pětice. Mezi 12 modely si jistě najdete svého favorita. Jejich ceny se pohybují v řádech stokorun, ale také tisícikorun, přestože jejich výkony jsou srovnatelné. S výsledky našeho testu budete přesně vědět, kde dobře investujete a kde naopak zbytečně vyhazujete peníze.

Z netestových témat jsme pro vás připravili v rubrice Právo další pokračování na téma nový občanský zákoník. Tentokrát se věnujeme záruce na zboží. Platí stále dvouletá záruka na zakoupené zboží, nebo v novém občanském zákoníku chybí? Dočtete se v článku. Rubriku Finance jsme věnovali motoristům, konkrétně povinnému ručení. V letošním roce se totiž má povinné ručení zdražovat, v některých případech poměrně výrazně.

Únorové vydání dTestu vychází 30. ledna 2014.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit