Test kompaktních fotoaparátů 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2014

Stále více uživatelů využívá k focení chytré telefony a o investici do samostatného fotoaparátu ani neuvažují. Faktem je, že kvalita snímků pořízených lepšími mobily pro běžné účely zcela postačuje. Proč tedy utrácet za další přístroj, který umí v podstatě to samé? Na to si musí odpovědět každý sám. Abychom vám pomohli v rozhodování, vzali jsme šest špičkových smartphonů a otestovali je po boku kompaktů střední i vyšší třídy.

Testovat chytré telefony jako fotoaparáty samozřejmě není tak úplně fér. Kromě focení musí plnit celou řadu dalších funkcí a zároveň si zachovat elegantní plochý tvar. Výrobci jsou tak nuceni k řadě kompromisů. Kompakty mohou být naopak požadavkům fotografování zcela přizpůsobeny a podobné ústupky alespoň teoreticky dělat nemusí. Přesto jsme se pokusili tyto rozdílné kategorie produktů porovnat podle stejných kritérií a výsledky srovnání přináší náš test.

Chytré telefony neboli smartphony, které jsme do srovnání zařadili, patří mezi nejlepší na trhu a všechny vyjdou na více než deset tisíc korun. Jejich fotoaparáty získaly v testu mobilních telefonů poměrně vysoká skóre. Jak si ale vedly v tomto rozsáhlejším a přísnějším testu? Zajímala nás kvalita fotek a videa, výkon blesku nebo obsluha.

V testu fotoaparátů jsme neopomněli prověřit také pokročilé kompakty, které tvoří samostatnou kapitolu. Vzhledem k vyšším nárokům, které jsou na tyto přístroje kladeny, je vystavujeme rozšířenému a náročnějšímu testu. Nejlepší modely dosahují profesionální úrovně, čemuž odpovídá i cena. Jak se liší jejich výkony a zda tomu odpovídají i rozdíly na cenovce, prozradí náš test.


Pokročilé fotoaparáty 2013-2015 (porovnat)

Kompakty 2013-2015 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kompakty 2013-2015 (197 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2015
Pokročilé fotoaparáty 2013-2015 (138 výrobků)
poslední aktualizace: 3.12.2015


Přihlásit