Časopis dTest

TESTY
Vsaďte na dobrou základnu
Na statistikách dopravní nehodovosti se vysokou mírou podílejí nárazy do boku vozidla. Ne každý ví, že povinná homologace dětských autosedaček nezahrnuje ochranu dítěte právě při bočním nárazu. Tento důležitý bezpečnostní aspekt ale sledují mezinárodní testy spotřebitelských organizací, které jdou v mnoha směrech nad rámec požadavků povinné homologace.
V testu 20 dětských autosedaček normových skupin 0 až III.
Skrytý fotografický talent
Levný, nebo dražší fotoaparát? Za jakou cenu se dají udělat kvalitní obrázky? I aktuální test boří mýtus o tom, že k pořízení kvalitních snímků je třeba drahého kompaktního fotoaparátu. Je ovšem třeba vybírat velmi pečlivě a smířit se s faktem, že ani značka často o kvalitě nic moc neřekne.
V testu 16 kompaktních digitálních fotoaparátů. Výsledky dalších 19 digitálních fotoaparátů na www.dtest.cz (pro předplatitele zdarma, pro nepředplatitele možnost platby přes SMS se zvýšeným tarifem).
Chránit a vydržet chránit
Dětské opalovací přípravky mají chránit citlivou dětskou kůži před nebezpečím slunečního spálení a před rizikem vzniku melanomu, nádorového onemocnění kůže. Test prokázal, že většina přípravků s vysokým a velmi vysokým ochranným faktorem je účinná. Některé ale mají problém s odolností vůči vodě. Pouze dva testované výrobky vybočily z řady.
V testu 12 dětských opalovacích přípravků s vysokou a velmi vysokou ochranou proti slunečnímu záření (OF 30, 50, 50+).
FINANČNÍ SLUŽBY
Jak se chová naše banka?
Stavebním kamenem bankovních služeb je přijímání vkladů klientů a na druhé straně poskytování úvěrů. Obě činnosti poskytují banky za úplatu. Jenomže například v Česku původní poslání finančních domů mnohdy ustupuje do pozadí, příjmy často víc než z poloviny pramení z poplatků. Co nám ale tuzemské ústavy nabídnou? Podívali jsme se na některé doplňkové služby.
INFORMAČNÍ SERVIS
Černé ovce: Ukradené auto
Murphyho zákon číslo jedna stanoví, že cokoliv se může pokazit, to se pokazí. Tento zákon lze na případ manželů Jelínkových, kterým někdo ukradl auto, aplikovat beze zbytku. Sjednali úvěrovou smlouvu s nevýhodnými podmínkami a nastala situace, ve které jim pojištění příliš nepomohlo. To, že podmínky nebyly pro klienty nevýhodné na první pohled, není jejich vina, ale úvěrové společnosti SAutoúvěr, která je připravila.
ZDRAVÍ
Škodí netradiční kombinace jídel?
Jako gastronomické rouhání vypadají v poslední době stále četnější netradiční kombinace jednotlivých prvků naší stravy pro přípravu finálních pokrmů, které si ještě před několika lety našinec nedokázal představit. Jsou ale tyto kombinace pro lidské tělo vhodné?
Antioxidanty
Pokud by se výrobci potravin chlubili v nápisech na svých produktech hesly typu „obsahuje polyfenoly“, asi by to mnoho lidí k jejich nákupu nepřesvědčilo. Zato pojem „antioxidant“ má o poznání lepší image. Málokdo ale ví, že antioxidanty zahrnují množství skupin látek, z těch známých například některé vitamíny, třísloviny a také polyfenoly.
Vychází 15. června 2010.
Z obsahu TESTU 7/2010:

Univerzální pleťové krémy, GPS navigace do auta, dětská odrážedla a odrážecí kola, penzijní fondy. Změna vyhrazena.


Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit