Test digitálních fotoaparátů 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2010

Fotíte rádi? Chcete mít co nejdokonalejší snímky a jste smíření s tím, že si kvůli tomu musíte koupit drahý kompaktní fotoaparát? Není to tak úplně pravda. I levnější přístroje vám zaručí kvalitu. Musíte však fotoaparát pečlivě vybírat. V tom vám pomůže náš test.

Co jsme zjistili v našem testu o digitálních fotoaparátech?


Cena versus kvalita: Testovali jsme 34 fotoaparátů a nejlevnější z nich zakoupíte za necelé čtyři tisíce korun. Nechcete ho, protože toužíte po kvalitě? Nenechte se mýlit. Nafotíte s ním stejně kvalitní snímky jako s foťákem za deset tisíc korun. Nevsázejte na to, že čím je fotoaparát dražší, tím je lepší. Nechte si poradit naším testem.

Při focení potřebujete pevnou ruku: Většina námi testovaných přístrojů má stabilizátor. Ne každý však funguje tak, jak má. U některých fotoaparátů je stabilizátor dost nešikovný. Které přístroje mají vhodný stabilizátor?  

Jak moc je důležité rozlišení: Hledáte fotoaparát s největším možným rozlišením? Rozlišení příliš nevypovídá o kvalitě obrazu, a proto by nemělo být hlavním kritériem. TEST má pro vás cenou radu: Vyhněte se levným přístrojům mající velmi vysoké rozlišení. Nepřinese vám kvalitní snímky, ale naopak zde dochází ke ztrátě značné části obrazové informace.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na digitální fotoaparáty. Poradíme vám, které jsou pro vás nejlepší a kterým se raději vyhnout. Předplaťte si náš test a dozvíte se více.


Testované výrobky - fotoaparáty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Starší testy fotoaparátů (357 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Přihlásit