Časopis dTest

TESTY
Na výkonu nezáleží
Začalo to minulý rok a letos to pokračuje. Klesá výkon vysavačů. Ale není to, jak by se na první pohled mohlo zdát, špatná zpráva. Spíše bychom měli napsat, že vysavačům klesá příkon. Tyto dva pojmy se totiž často zaměňují. Proč je dobře, že vysavačům klesá výkon a proč i přesto některé vysávají dobře, se dozvíte v našem testu.
V testu 20 vysavačů, z toho 13 se sáčkovou a 7 s bezsáčkovou technologií.
Vysoké rozlišení, malé rozměry
Kapesní kamery mají představovat jakýsi kompromis mezi velkou videokamerou a mobilními telefony a fotoaparáty s možností pořizování videosnímků. Nabízejí snímky ve vysokém rozlišení, velmi kompaktní rozměry a možnost rychlého a jednoduchého sdílení videa na internetu. Odpověď na to, zda se nákup takového přístroje vyplatí, není jednoznačná.
V testu 9 kapesních videokamer.
Ve vleku technologií
Znamená vysoké rozlišení vyšší kvalitu obrazu? Je lepší LED nebo plazmový televizor? Jaký televizor má nejnižší spotřebu elektrické energie? Poznám kvalitní obraz v obchodě? Platí: čím barevnější, tím kvalitnější? Otázek souvisejících s výběrem nového televizoru je mnoho.
V testu 16 LCD (LED) a plazmových televizorů s úhlopříčkou 81, 102 a 107 cm a poměrem stran 16:9.
FINANČNÍ SLUŽBY
Na zdraví nepijeme, ale pojišťujeme se
Na dovolenou si jezdíme odpočinout. Většinu problémů necháváme doma, za sebou. Jenomže nové potíže na nás mohou čekat v místě pobytu. A máme-li zůstat v klidu, vyplatí se přemýšlet o cestovním pojištění. Jinak bychom si totiž domů místo dobré nálady mohli přivézt také dluhy ze zahraničního léčení.
V testu 10 pojišťoven.
INFORMAČNÍ SERVIS
Černé ovce: Krásné dlouhé vlasy?
Tentokrát se s příběhem ze života podíváme do kadeřnického salonu na to, jak také může dopadnout prodloužení vlasů. A nebude chybět ani poučení, abyste pro všechny případy věděli.
ZDRAVÍ
Neprávem opomíjené luštěniny
Jestli je nějaká skupina jídel v našem jídelníčku dlouhodobě a neprávem opomíjená, pak jsou to nepochybně luštěniny. Přitom jsou to právě luštěniny, které tvoří základní alternativu k živočišným bílkovinám a které jsou zdrojem pro tělo potřebných látek.

Vychází 14. května 2010.
Z obsahu TESTU 6/2010:

Dětské autosedačky, digitální fotoaparáty, opalovací krémy pro děti, bankovní služby. Změna vyhrazena.


Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit