Test sportovních kamer 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2013

Jsou malé, odolné a snadno je umístíte třeba na cyklistickou přilbu nebo řídítka motocyklu. Akční neboli sportovní kamery jsou navrženy do náročných podmínek a řada z nich snese i pobyt hluboko pod mořskou hladinou. Pokud patříte mezi aktivní jedince a rádi sportujete, dost možná vás nadchnou. Běžné uživatele však mohou jejich zjevné nedostatky odradit. Do testu jsme vybrali 12 modelů a porovnali kvalitu videozáznamu, snadnost obsluhy i bytelnost. 

Obliba takzvaných outdoorových kamer roste nejen mezi milovníky extrémních sportů, ale díky klesajícím cenám také mezi nadšenci či cestovateli. V testu 12 modelů jsme se zaměřili na kvalitu záznamů pořízených za denního, umělého i slabého osvětlení, dále na kvalitu zvuku nebo snadnost obsluhy. Prověřili jsme také odolnost a vodotěsnost jednotlivých modelů.

Sportovní kamery v porovnání s těmi běžnými často méně kvalitně točí, mají špatný zvuk a složitější obsluhu. Nenajdeme u nich optický zoom ani jakákoliv pokročilejší nastavení obrazových parametrů. Užitečnou funkcí mnoha modelů je možnost přímého propojení s chytrým telefonem - ten lze po instalaci speciální aplikace použít k dálkovému ovládání a také k náhledu obrazu. To přijde vhod, neboť tyto kamery obvykle postrádají displej a propracované uživatelské rozhraní. Pokud však víte, co od sportovní kamery čekat a dobře si vyberete, svůj úkol splní. Test napoví, které modely jsou nejlepší.


Testované výrobky - sportovní kamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sportovní kamery (66 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Přihlásit