Test videokamer 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2012

Přestože video dnes natáčí téměř každý fotoaparát a mobil, nejlepším prostředkem pro záznam významných životních momentů či vzpomínek na dovolenou zůstává samostatná kamera. Kvalita obrazu se rok od roku zlepšuje, výrobci uvádějí stále o něco lehčí a skladnější modely a rozšiřují se i doplňkové funkce. Prvotřídní kvalitu záznamu a vymoženosti typu GPS či vestavěného projektoru sice najdeme spíše u dražších modelů pro náročnější, ale dobře vybrat se dá i mezi základními kamerami.

Co zjistil dTest o videokamerách?

 
Dobrý obraz, krátká výdrž: Kvalita videokamer se zvyšuje, ale výdrž baterií stále příliš nepotěší. Krátká provozní doba je nedostatkem většiny testovaných kamer. Náhradní baterie jsou téměř nutností.
 
Kamera lepší než fotoaparát: Díky podlouhlému tvaru se videokamery lépe drží v ruce a méně chvějí. K tomu mají i poměrně kvalitní stabilizaci obrazu. V záznamu nejsou tolik slyšet rušivé zvuky autofokusu a zoomu. Jsou však hučivé zvuky, které dokáží potlačit pouze některé videokamery.
 
Nadstandardní vlastnosti videokamer: Mnohé videokamery mají nadstandardní vybavení, které se může výrazně projevit na ceně: GPS, vestavěný projektor, wi-fi. Mezi rozšířenou výbavu patří vnitřní paměť, vstup pro mikrofon, patice pro příslušenství a podobně.
 
Naše testování: Při testování videokamer bereme v potaz kvalitu videa, funkce fotoaparátu a zvuku, obsluhu, vybavenost i výdrž baterie.
 
dTest je tu pro vás. Chcete si koupit videokameru? Prozradíme vám nedostatky některých modelů i to, které výrobky v našem testování dopadly nejlépe. Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.

Videokamery 2010-2012 (porovnat)

Videokamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery (103 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2015
Videokamery 2010-2012 (114 výrobků)
poslední aktualizace: 6.6.2013


Přihlásit