19 nově otestovaných videokamer

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2014

V naší aktualizované online databázi naleznete výsledky 19 letos otestovaných digitálních videokamer včetně první běžně dostupné Ultra HD kamery Sony. Proč pořizovat samostatnou kameru, když video dnes natočíte prakticky jakýmkoliv chytrým telefonem nebo fotoaparátem? Hlavními argumenty jsou lepší kvalita obrazu zejména za zhoršených světelných podmínek, lepší záznam zvuku, komfortnější obsluha nebo pokročilejší funkce nabízející více kreativních možností.

Videokamery jsou obvykle vybaveny účinnou stabilizací obrazu a chvění videa do určité míry zamezuje také jejich praktický, do ruky padnoucí tvar. Další výhodou je plnohodnotný optický zoom, který mobily nemají a u kompaktních fotoaparátů zpravidla není tak pohotový. Letos testované kamery nabízejí dvanácti až padesátinásobný zoom, v případě většího přiblížení však počítejte s nutností použití stativu.

Současné kamery jsou ve srovnání s minulostí kompaktnější, obvykle váží jen pár set gramů, byť najdeme i větší a těžší modely. Standardem se i v této oblasti stává bezdrátová konektivita umožňující například spojení s chytrými mobilními zařízeními. Dražší modely pak nabízejí vedle o něco vyšší kvality záznamu například praktický hledáček, více možností nastavení a další výbavu pro náročnější filmaře.


Testované výrobky - videokamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery (103 výrobků)
poslední aktualizace: 30.4.2015


Přihlásit