Test sportovních kamer 2015

Sdílejte

Publikováno v časopise 5/2015

Akční kamery už nejsou jen výsadou sportovců a milovníků adrenalinu. Díky širokým možnostem kreativního využití, klesajícím cenám a rozmachu sdílení videa na internetu si je oblíbili i mnozí amatérští filmaři a běžní uživatelé. Kvalitou obrazu se sice lepším klasickým kamerám nevyrovnají, vynahrazují to však svými malými rozměry, odolností či originální perspektivou a bezprostředností záznamu. Srovnali jsme 17 těchto všestranných přístrojů a výsledky potěší i ty, kteří nechtějí sahat příliš hluboko do kapsy.

Prvními uživateli sportovních kamer byli příznivci venkovních sportů. Jejich přízeň si tyto malé a odolné kamery získaly zejména svou praktičností, nenápadností či robustní konstrukcí schopnou ustát i extrémnější podmínky a drsnější zacházení. Jsou odolné vůči pádu a vodotěsné (ačkoliv většina jen ve speciálním pouzdru), díky sadě speciálních úchytů jdou navíc snadno připevnit na téměř jakýkoliv povrch.

V závislosti na dostupném příslušenství je umístíte třeba na řídítka, helmu nebo vlastní tělo a při natáčení se o ně nemusíte vůbec starat. Obě ruce vám zůstanou volné a můžete se plně soustředit na svůj sportovní výkon nebo jinou činnost.

V testu jsme zkoumali kvalitu videa či snadnost obsluhy. Všechny přístroje jsme také potrápili zkouškami odolnosti a vyzkoušeli, jak jsou na tom s vodotěsností. Výsledky testů ukázaly, že cena v případě sportovních kamer nemusí být jasným ukazatelem kvality - vítězná kamera byla téměř o 9 tisíc levnější než nejdražší přístroj.


Testované výrobky - sportovní kamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sportovní kamery (66 výrobků)
poslední aktualizace: 31.12.2015


Přihlásit