Časopis dTest

TESTY
Příliš slabý příklep
Někteří výrobci nabízejí příklepové vrtačky pro hobby a profesionální použití, jiní naopak v rámci reklamy označují veškeré své nářadí jako profesionální. Určit vodítko pro rozlišení mezi profesionálním a hobby nástrojem je, kromě ceny, téměř nemožné. Jasným vodítkem jsou ovšem výsledky testu, který měřil všem stejně. Byť nejlevnější modely s cenou okolo tisíce korun zcela propadly, mezi nejhoršími se objevily i dražší přístroje a mezi levnějšími naopak překvapivě výkonné a odolné vrtačky.
V testu 29 příklepových vrtaček.

Jenom polovina chrání před zubním kazem
Úkolem ústní vody je doplňovat čištění zubů, přispívat k prevenci vzniku zubního kazu a plaku a k ochraně dásní. Na trhu je množství „obyčejných“ ústních vod, ale i ústních vod se specifickými účinky, například pro citlivé zuby. Ne všechny ústní vody ovšem splní to, co slibují. Téměř polovina testovaných nedokáže poskytnout dostatečnou ochranu před vznikem zubního kazu, což je jejich hlavním cílem.
V testu 13 ústních vod.

Soumrak formátu DVD
Má ještě cenu kupovat DVD přehrávač či se spíš poohlédnout po blu-ray přehrávači? Přinášíme velký test většiny blu-ray přehrávačů na českém trhu. Najdete v něm jak novinky, tak modely starší, které lze zakoupit za velmi dostupné peníze v nejednom výprodeji. Vybírat můžete mezi modely nejnižší i vyšší kategorie. A abyste měli s čím srovnávat, zařadili jsme do testu i čtyři DVD přehrávače střední třídy s tzv. up-scalingem, neboli s přepočtem standardního rozlišení na vysoké.
V testu 12 blu-ray přehrávačů a 4 DVD přehrávače s funkcí up-scalingu. Výsledky dalších 12 blu-ray přehrávačů na www.dtest.cz (pro předplatitele zdarma, pro nepředplatitele možnost platby přes SMS).

FINANČNÍ SLUŽBY
Běžný účet za levný peníz?
Lidé nadávají na běžné účty, odborníci zas na lidi a jejich pohodlnost, že si nedojdou zařídit služby levněji do jiného ústavu. A bohužel vzhledem ke spotřebitelům je to kritika oprávněná. I v Česku totiž najdeme základní bankovní nabídku za rozumné peníze. Stačí hledat a počítat.
V testu 15 bank (záložen).

INFORMAČNÍ SERVIS
Potraviny a jejich obaly
Pokud by měly mít látky přítomné v obalech potravin a jejich „prolnutí“ do samotných výrobků takový vliv, jak se tu či onde v médiích píše, lidstvo by patrně dlouho nepřežilo. Druhotná kontaminace potravin z jejich obalů ale prakticky nehrozí.

Černé ovce: Nechtěná výhra
Běžný občan důchodového věku by sotva kdy vkročil do luxusního obchodu, kde prodávají například soupravu značkových kuchyňských hrnců za několik desítek tisíc korun. Pokud je mu však v rámci „zájezdu“ několik hodin vysvětlováno, že se bez podobného zboží neobejde a navíc ještě dostane spoustu hodnotných „darů“, přičemž jediné, co musí udělat, je podepsat smlouvu, je situace mnohdy jiná.

Čím výraznější, tím lepší?
Klesající schopnost lidí vnímat chuť může být majstrštykem všemocné matky přírody vedoucí k záchraně lidské populace. Potřeba více kořenit a více kyselit má totiž na organismus lidí většinou pozitivní vliv.

Vychází 16. února 2010.
Z obsahu TESTU 3/2010:
Myčky nádobí, letní pneumatiky (rozměr 185/65R15 a 225/45R17), antivirové programy, havarijní pojištění. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit