Časopis dTest

TESTY

Očekávejte hladké oholení
Elektrické holicí strojky již dávno nejsou nepříjemně vrčícími krabičkami, které se obtížně čistily a citlivou pleť spíš podráždily, než oholily. Všechny testované se svého základního úkolu, tedy oholení, zhostily s úspěchem.
V testu 14 elektrických holicích strojků, z toho 8 planžetových a 6 rotačních (frézičkových).
Stinná místa rámečků
Digitální fotorámeček je pro některé lidi jen zbytečným lapačem prachu, pro jiné vítanou multimediální dekorací domácnosti. Můžete se rozhodnout, zda v něm budete mít trvale jednu fotografii nebo rodinné album. Mnohé zvládnou přehrát i hudbu nebo video. Jejich stinnou stránkou může být ovšem spotřeba elektrické energie a u některých nekvalitní obraz.
V testu 16 digitálních fotorámečků s poměrem stran 15:9 a 16:9. Výsledky dalších 15 fotorámečků s poměrem stran 4:3 na www.dtest.cz (pro předplatitele zdarma, pro nepředplatitele možnost platby přes SMS).
Rychle, ale špatně vyprané prádlo
Aby pračka prádlo dobře vyprala, potřebuje mít dostatečně velký a dobře konstruovaný buben, potřebuje použít dost vody a na vyprání prádla potřebuje dost času. Zatímco v tom prvním, tedy v konstrukci bubnu, se výrobcům meze nekladou, v tom druhém jdou objektivní potřeby proti zájmům výrobců i zákazníků.
V testu 14 automatických praček s předním plněním.

FINANČNÍ SLUŽBY
Pohublé spořicí účty po krizové dietě
Vzpomínáte na loňský rok? Touto dobou jsme rozebírali stejné téma - spořicí účty. Teď je tu máme znovu. Ale s jednou podstatnou změnou. Zhodnocení je totiž na nich rázem poloviční. Z necelých čtyřech procent padáme dolů na dvě.
V testu 12 bank (záložen).

INFORMAČNÍ SERVIS
Černé ovce: Kočárek za všechny peníze
Paní Libuše vybírala velmi zodpovědně kočárek pro své první dítě. Přála si, aby byl bezpečný, pohodlný a snadno ovladatelný. Nakonec vsadila na trojkombinaci CASUALPLAY S4 za 19 070 Kč. Radost z něho měla jen pár měsíců. Pak už nastala doba reklamací.
ZDRAVÍ
Ořechy pro zdraví
Škála pozitivních účinků ořechů na lidský organismus je velmi široká. Podle jednotlivých druhů jsou téměř optimální prevencí proti cukrovce, nemocem srdce, rakovině, únavě a obecně jako stimulátor nervové soustavy i správného oběhu krve.
„Černý“ alkohol
Spojení „načerno vyráběné a prodávané lihoviny“ má v sobě více než symboliku. „Černé“ lihoviny mohou totiž způsobovat řadu výrazných potíží, mimo jiné černé vidění světa. Slepotu.
Nejhorší z cholesterolů: oxycholesterol
Do povědomí lidí již proniklo rozdělení cholesterolu na „zlý“ LDL cholesterol a „hodný“ HDL cholesterol. Nyní je podle všeho třeba postoupit ještě dále a do party cholesterolů zahrnout oxycholesterol. A dost se ho bát.
Vychází 16. ledna 2010.
Z obsahu TESTU 2/2010:

Blu-ray přehrávače, vrtačky, ústní vody, běžné účty. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit