Test ústních vod 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2010

Na trhu je celá řada ústních vod, ať už „obyčejných“, ale i takových, které vám zaručují specifické účinky. Které ústní vody skutečně splňují to, co slibují? Náš test jednotlivé přípravky podrobně prověřil.

Co jsme zjistili v našem testu o ústních vodách?


Kartáček na zuby je důležitý, ale…: Je třeba si uvědomit, že kartáček nedokáže vyčistit celou plochu zubů, a tak je nutné využívat nejen dentální nitě, ale i ústní vodu. Už jen z toho důvodu, že mezizubní kartáčky ani dentální nitě nedokáží mnozí z nás správně používat.

Co očekávat od ústní vody: Správná ústní voda má pomáhat před zubním kazem, ale také má chránit dásně a účinně předcházet vzniku paradentózy. Jiné ústní vody dokonce slibují i mnohem více. My jsme se v našem testu zaměřili na sledování množství fluoridů a dalších účinných látek v konkrétních výrobcích. Víme, které ústní vody obsahují nejvíce fluoridů a které pokulhávají.  

Blíže k ústním vodám: Plak odstraňujeme čištěním zubů, ale právě i vyplachováním účinnou ústní vodou. Tam, kde zubní plak není, nevznikají kazy ani další nemoci chrupu. Proto vybírejte ústní vodu pečlivě. S některými přípravky snížíte také pravděpodobnost vzniku zubního kamene. Jiné jsou zase doporučované pro citlivé zuby. Na trhu jsou i dětské ústní vody, které se liší příchutí a také tím, že neobsahují alkohol. Ve kterých skutečně není žádný alkohol? My to víme.  

TEST je tu pro vás. Otestovali jsme různé ústní vody a víme, které jsou nejkvalitnější. Předplaťte si náš test a my vám doporučíme výrobek, se kterým budete stoprocentně spokojení. My víme víc.


Testované výrobky - ústní vody (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Ústní vody (13 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2010


Přihlásit