Časopis dTest

TESTY

Příliš málo dobrých
Po roce jsme se vrátili k testu myček nádobí, tentokrát ale nepřinášíme příliš dobré zprávy. Jen 4 myčky z 26 testovaných dokázaly dobře umýt nádobí. Před rokem to přitom bylo 8 myček z 27 testovaných. Na první pohled se mnoho nezměnilo, nová generace myček se od té předcházející téměř neliší. Nádobí však myje hůř.
V testu 26 volně stojících myček nádobí. Výsledky dalších 13 podstavných a vestavných myček nádobí na www.dtest.cz (pro předplatitele zdarma, pro nepředplatitele možnost platby přes SMS se zvýšeným tarifem).

Když počítač chytne infekci
Viry, trojské koně nebo škodlivý software patří k nejčastějším infekcím, kterými se váš počítač může snadno nakazit. Následky infekce mohou být pro vaše data fatální a léčba nemusí být zcela snadná. Místo očkování jsou tu antivirové programy a bezpečnostní balíčky. Který z nich ochrání váš počítač nejlépe a na kolik vás ochrana vyjde?
V testu 14 balíčků pro zabezpečení internetu, 4 samostatné antivirové programy a bezpečnostní funkce operačních systémů Windows Vista a Windows 7.

Nízkoprofilové kloužou
Značkové letní pneumatiky mají vesměs dobré jízdní vlastnosti na suché a mokré vozovce, jsou tišší a nepřispívají ke zvyšování spotřeby pohonných hmot. Jejich levní konkurenti zejména z Číny selhávají v základních parametrech a pohybují se na hraně bezpečnosti.
V testu 36 sad letních pneumatik, z toho 19 rozměru 185/65 R15H a 17 rozměru 225/45 R17W a Y.

FINANČNÍ SLUŽBY

Kdo nám zaplatí za rozbité auto? Havarijní pojistka…
Havarijní pojištění začíná přesně tam, kde končí povinné ručení. Kryje nás před škodami na vlastním vozidle v případě zaviněných nehod. A nejen tam - při sjednání doplňků třeba proplatí i aktivity zlodějů, vandalů nebo vrtochy počasí. Doteď to zní jako ideální produkt... kdyby za něj nechtěl někdo peníze. Vyplatí se tedy platit za relativní jistotu?
V testu 9 pojistných ústavů.

INFORMAČNÍ SERVIS

Černé ovce: Byt k nebydlení
Někdy je až úsměvné sledovat, jak některé věci zázračně začnou fungovat teprve poté, co se do nich vloží hromadné sdělovací prostředky. Kdyby paní Věru nenapadlo zavolat televizním Černým ovcím, dodnes by bydlela v obecním bytě se shnilou podlahou, nefunkčním kotlem na plyn a s plísní na zdech.

Vychází 16. března 2010.

Z obsahu TESTU 4/2010:
Mobilní telefony (včetně přístrojů určených seniorům), cyklocomputery, AV receivery, hypotéky. Změna vyhrazena.

Jednotlivá vydání si mohou prohlížet pouze přihlášení uživatelé. Pokud nepatříte mezi předplatitele, a nemáte tedy přihlašovací údaje pro přístup na naše stránky, pořiďte si předplatné, ke kterému je dostanete. Měsíční předplatné můžete získat již za 129 Kč.

Objednat předplatné

Přihlásit