Test příklepových vrtaček 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2010

Vrtačka má využití v každé domácnosti. Sem tam je třeba něco přivrtat. Jste-li domácím kutilem, oceníte samozřejmě kvalitnější vrtačku. Ovšem jakou si z nabídky trhu vybrat? Která bude dobrá, výkonná, ale zároveň bude mít i vybavení, které potřebujete? Náš test se tentokrát zaměřil na vrtačky a víme více...

Co jsme zjistili v našem testu o příklepových vrtačkách?


Vrtačky, které jsme testovali: V našem testu jsme se zaměřili na vrtačky, které umí šroubovat a vrtat, a to s příklepem i bez něj. Zkoumali jsme takové, které se hodí do běžné domácnosti, ale i takové, které ocení i náročný kutil.

Výkon vrtačky: Při výběru vrtačky především promyslete, na co ji budete potřebovat. Testovali jsme pro vás vrtačky uvedené k vrtání do všech materiálů. Soustředili jsme se hlavně na počet otáček u jednotlivých značek vrtaček. Nevěnujte pozornost pouze krouticímu momentu. Ani samotný údaj o maximálním počtu otáček by neměl být jediné kritérium, které bude v popředí vašeho zájmu.  

Vybavení vrtačky: Kvalitní vrtačka by měla mít ve svém vybavení dvě rukojeti, hloubkový doraz, dostatečně dlouhý kabel, nastavenou sílu příklepu atd. Dále je také vhodná přiměřená váha, sklíčidlo s rychloupínáním a další vybavení. Které vrtačky ho mají a jaká je kvalita jejich vybavení? I na to jsme se soustředili při našem testování.

Výdrž vrtačky: Potřebujete vrtačku, která vydrží hodně i při zátěži? Provedli jsme zátěžový test, který zahrnoval vrtání do žuly, betonu, kovu atd. Nechte si od nás prozradit, které přístroje obstály a kterým došel dech.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na příklepové vrtačky. Které jsou nejkvalitnější? My to víme. Předplaťte se náš TEST a budete to vědět také.
  


Vrtačky starší (porovnat)

Vrtačky s příklepem 2012 a 2014 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Vrtačky starší (45 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2010


Přihlásit