Test Blu-ray přehrávačů 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2010

Také si kladete otázku, zda si koupit DVD přehrávač či blu-ray, popřípadě který? Na trhu jsou k dostání starší levnější typy, ale i horké novinky. K čemu se přiklonit? Náš test se zaměřil na testování většiny blu-ray přehrávačů na českém trhu a pro srovnání otestoval i čtyři DVD přehrávače. Máme pro vás výsledky.

Co zjistil náš test o blu-ray přehrávačích?


Představuje se blu-ray: Blu-ray představuje optické médium nové generace. Toto médium nahradí stávající DVD disky. Blu-ray má větší záznamovou kapacitu. Na trhu se setkáte s různými značkami, které vám nabídnou odlišný standard. Který bude pro vás nejlepší?

Dobrý obraz a kvalitní zvuk: Před koupí blu-ray promyslete, k čemu ho budete využívat.Volba záleží také na tom, zda máte domácí kino. Pokud ano, zaměřte se na vyhledávání přístroje s dekodéry. Je také třeba se zamyslet nad mnohými otázkami týkajících se vhodných druhů konektorů atd. Poradíme vám.

Přehrávání filmů: Před výběrem blu-ray si také rozmyslete, co všechno budete chtít přehrávat. Kompatibilita formátů disků je u těchto strojů všeobecně dobrá. Horší to je s kompatibilitou s tzv. multimediálními soubory. Proto se před nákupem zaměřte na zkoumání této vlastnosti.

Kategorie přehrávače: Máme základní dvě kategorie blue-ray přehrávačů. Jedna kategorie je určená spíše konzervativním uživatelům. Druhá kategorie je pro laiky, tedy uživatele, kteří nejsou příliš nároční. Pomůžeme vám vybrat si blue-ray přehrávač, ať už patříte do jakékoliv kategorie.

Příslušenství blu-ray: Cena se odvíjí od příslušenství blue-ray. Co potřebujete a bez čeho se obejdete? Jaké přístroje splní vaše nároky na příslušenství?

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na blu-ray a víme, které jsou nejlepší. Předplaťte si náš test a budete vědět, jaký přístroj je nejspolehlivější.


Testované produkty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Blu-ray a DVD přehrávače 2010 (28 výrobků)
poslední aktualizace: 1.2.2010


Přihlásit