Test běžných účtů 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 2/2010

Štvou vás bankovní poplatky? To téměř každého. Zkuste ale místo hořekování pozorovat jednotlivé nabídky peněžních ústavů. I u nás jsou totiž možnosti jak získat základní bankovní nabídku za rozumnou cenu. Při výběru se však nesoustřeďte pouze na částku, kterou zaplatíte. Je třeba vzít v potaz více parametrů. Zaměřte se hlavně na strukturu poplatků.

Co jsme zjistili v našem testu o běžných účtech?


Co očekáváme od účtu: Než si vyberete svůj účet, zamyslete se hlavně nad tím, co od něj očekáváte. Jak často používáte platební kartu? Provádíte transakce přes internet? Celkově je dneska pohodlnější a levnější využívání internetového bankovnictví.  

Poplatky: Nespoléhejte na to, že budou služby bank levnější v případě, že bude fungovat zákonná regulace bankovních poplatků. Banka zvýší jiný poplatek a budete na tom stejně, ne-li hůř. Proto je třeba soustředit se na to jak ušetřit i za stávajících podmínek.

Levné účty nemusí vždy vyhovovat: Levné účty nezaručují, že jsou skutečně cenově výhodné. Konečná cena jejich užívání může být daleko vyšší. Je nutné pečlivě prostudovat sazebníky. Udělali jsme to za vás. Ovšem je nutné přihlédnout i k tomu, že každému spotřebiteli se může vyplatit něco jiného. I tak se od našeho srovnání můžete odrazit.  

Rady a tipy: Na závěr vám prozradíme několik tipů, které zefektivní používání vašeho bankovního účtu. Buďte chytří a veďte si svůj běžný účet s co největší finanční úsporou.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsem se zaměřili na zkoumání bankovních účtů. Víme, které jsou skutečně výhodné a které jen zdánlivě. Předplaťte si náš test a budete vědět i vy, který běžný účet se vám nejvíce vyplatí.Přihlásit