Test tyčových mixérů 2018

Publikováno v časopise 12/2018

Tyčový mixér máme během chladnějších měsíců spojený zejména s přípravou hustých krémových polévek. Díky množství nabízených funkcí vám však pomůže i s mixováním smoothie, kojenecké výživy, sekáním cibule nebo šleháním sněhu z bílků. V našem testu jsme pozornost zaměřili především na to, s čím vším a jak efektivně vám jednotlivé modely pomáhají v kuchyni nebo nakolik snadno se ovládají. Mezi 18 testovanými zástupci jsme narazili na propastné rozdíly v ceně i výkonu.

Tyčový mixér by měl být lehký a snadno ovladatelný spotřebič, který vám v kuchyni nezabere příliš místa. Složí se jedním cvaknutím, použije a během chvíle umyje (většina modelů je dnes částečně nebo úplně omyvatelná v myčce). Ušetří vám tak práci nejen s přípravou jídel a nápojů, ale i s hromaděním použitého kuchyňského náčiní.

Jak dobře si však jednotlivé modely vedou v praxi? V rámci našeho testu jsme vyzkoušeli, jak si „tyčáky“ poradí s mixováním, šleháním a sekáním. Otočné čepele se tak pod dohledem laboratorních expertů roztočily na plné obrátky. Postupně vznikala majonéza nebo kojenecká výživa, sekaly se ořechy i cibule a šlehal se sníh z vaječných bílků.

Ukázalo se, že nehledě na dodávané příslušenství a pořizovací cenu, nabízejí testované výrobky podstatný rozdíl ve výkonu. Některým „tyčákům“ šla práce pěkně od nohy (rozumějte mixovací), ostatním zúčastněným se prostě nedařilo: ořechy zůstaly v celku, místo majonézy vznikla tekutá břečka a dětská výživa byla plná hrudek.  Špatným výsledkům některých modelů nezabránil ani punc známé značky nebo vysoká cena, která je spotřebiteli často mylně považována za záruku kvality.


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (61 výrobků)
poslední aktualizace: 29.10.2020


Přihlásit