Test tyčových mixérů 2021

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2021

Tyčový mixér chybí asi v málokteré domácnosti. Malý, ale všestranný pomocník slouží především k mixování, s příslušenstvím ovšem zvládne i šlehat, sekat nebo krájet. V laboratoři jsme nechali otestovat 18 modelů různých cenových kategorií. Vyzkoušeli jsme různorodé funkce tyčových mixérů, dále snadnost obsluhy, hlučnost či kvalitu zpracování. Které přístroje v kuchyni obstojí a které vás naopak můžou zklamat?

Test tyčových mixérů je naší stálicí a po roce vám opět přinášíme nové výsledky. Jak jsme již zmínili, tentokrát do laboratoře putoval výběr 18 rozmanitých zástupců. Do testu jsme zařadili základní i bohatěji vybavené modely od českých i zahraničních značek.

Šest mixérů mělo v balení pouze přístroj s mixovací nohou a případně také odměrnou nádobu na mixování. Tyto modely můžete pořídit už od šesti či osmi set korun, u některých značek ale zaplatíte i víc. Většina tyčových mixérů je však dodávaná s příslušenstvím, nejčastěji sekáčkem či šlehací metlou, narazit můžete také na mlýnek a řadu multifunkčních nástavců. Cena takových modelů se většinou pohybuje od jednoho do dvou tisíc korun.

Neztratí se

Ponorné mixéry se vyznačují svou skladností a širokým využitím. V kuchyni pro ně najdete celou řadu úkolů, které umějí zrychlit a usnadnit. Tuto skutečnost promítáme i do našeho testování, ve kterém posuzujeme širokou škálu funkcí.

Všechny modely se utkaly ve zkouškách prověřujících kvalitu, rychlost a rovnoměrnost mixování vybraných surovin. V laboratoři jsme nechali mixovat majonézu, těsto na palačinky, dětskou výživu a smoothie. Ty se sekáčkem podstoupily zkoušku sekání cibule, bylinek a ořechů. Pokud v balení byla i metla, čekalo přístroj šlehání vaječných bílků a šlehačky. Patřičně vybavené modely mohly ještě krájet brambory nebo mačkat bramborovou kaši.

Zkouška funkcí měla na celkové hodnocení mixérů největší vliv. Vedle ní jsme nechali prověřit snadnost obsluhy, hlučnost a kvalitu konstrukčního zpracování. Dále laboratorní experti kontrolovali odolnost a výdrž mixérů v zátěžovém testu a také elektrickou bezpečnost.

Většina získala dobrou

Výsledky z laboratoře nás vcelku potěšily. Více než dvě třetiny otestovaných mixérů získaly dobrou známku v celkovém hodnocení. Test se ale neobešel ani bez slabších výkonů, konkrétně za hlavní zkoušku funkcí jsme museli rozdat mimo jiné i dvě dostatečné.

Pokud hledáte kuchyňského pomocníka, na nějž je spoleh, před samotnou koupí doporučujeme nahlédnout do výsledků našeho testu. Nebudete se tak muset bát, že při výběru šlápnete vedle.

Více informací a kompletní výsledky najdete v aktuálním testu.


Testované výrobky - tyčové mixéry (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Tyčové mixéry (79 výrobků)
poslední aktualizace: 9.11.2021


Přihlásit