Test běžeckých ponožek 2013

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2013

Ponožky speciálně vyrobené pro sportovní aktivity v sobě skrývají řadu výhod, díky kterým je pak výkon, v našem případě běh, příjemnější a také efektivnější. Vybrali jsme devět modelů od různých výrobců a každý vzorek důkladně prověřili v akci desítkami párů nohou. Neopomenuli jsme ani laboratorní testy. Přinášíme poměrně zajímavé zjištění. Výsledky měření v laboratoři a praktické zkoušky vyšly v extrémním případě zcela opačně.

Přinášíme poměrně zajímavé zjištění. Výsledky měření v laboratoři a v praxi vyšly v extrémním případě zcela opačně. Větší váhu na celkovém hodnocení však měly praktické zkoušky. Každý pár ponožek testovali tři běžci, každý s jedním párem měl běžet minimálně třikrát. Docela velká vypovídací hodnota, nemyslíte?

Pro běžecké ponožky jsou klíčové funkční vlastnosti, jako je odvádění tepla a propustnost vlhkosti. Jak jsme v testu zjistili, bez syntetických, tedy umělých vláken, by to nešlo.

Ochrana životního prostředí je pro nás dlouhodobě tématem číslo jedna, a proto nás zajímalo, jestli se i do ponožek nepřidávají nějaké chemické látky. Co myslíte, přidávají. Konkrétně formaldehyd. Jaká je jeho funkce se dočtete v testu.


Testované výrobky - běžecké ponožky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Běžecké ponožky (10 výrobků)
poslední aktualizace: 29.8.2013


Přihlásit