Test dlouhých běžeckých kalhot 2014

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2014

Běhání je jeden z nejsnáze provozovatelných sportů. Vyběhnout můžete kdekoliv, i profesionálům přitom stačí jen kvalitní obuv a oděv. Až začnou být rána chladná, přijde čas vyměnit krátké nebo 3/4kalhoty za dlouhé nohavice. Jestli ještě žádné nemáte, můžete být díky našemu srovnávacímu testu při výběru ve výhodě. Naši běžci se proběhli v deseti dlouhých elastických kalhotách různých značek v průměrné ceně okolo jednoho tisíce korun a hledali jejich přednosti a zápory. Kromě praktických zkoušek jsme se zaměřili i na funkční vlastnosti materiálu a jeho odolnost za pomoci laboratorních přístrojů.

Běhání, běhání, všechny smutky zahání, dal by se parafrázovat refrén písničky z jedné známé české pohádky. Stejně jako při fyzicky náročné manuální práci i při běhu lze jednoduše zapomenout na problémy. Stačí se jen plně soustředit na sportovní výkon. Nádech, výdech, správně došlápnout, pozor na kámen... K nerušenému výkonu přispěje i kvalitní oblečení, které dobře sedí a neomezuje v pohybu, udrží svaly ve vhodné provozní teplotě a zároveň se postará o rychlý odvod potu z povrchu pokožky, čímž usnadní tělu vlastní termoregulaci pomocí pocení a odpařování. Tyto vlastnosti najdeme u moderního sportovního oblečení vyrobeného ze syntetických materiálů, které díky struktuře vlákna nebo vhodně zvolené kombinaci materiálů a vrstev schnou rychleji než přírodní vlákna.

 

Po testech běžeckých bund (dTest 10/2012) a běžeckých ponožek (dTest 9/2013) jsme se tentokrát zaměřili na dlouhé elastické kalhoty na běhání. Výše zmíněné vlastnosti jsme testovali na přístrojích v laboratoři i společně s 19 zkušenými běžci v praxi (devíti ženami a deseti muži). Každý vyzkoušel tři modely, přičemž všechny oblékl alespoň třikrát. Výsledkem je srovnání 12 dlouhých běžeckých kalhot značek Adidas, Asics, Craft, Nike, Salomon a dalších.


Testované výrobky - dlouhé běžecké kalhoty (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Dlouhé běžecké kalhoty (14 výrobků)
poslední aktualizace: 27.8.2014


Přihlásit