Test běžeckých lyží 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 1/2012

Na trhu máme různé druhy běžeckých lyží. Některé jsou vhodné na túry po horských hřebenech, jiné pro vyznavače sportovního či jiného stylu. Testovali jsme různé typy běžeckých lyží. Jaké jsou výsledky?

Co zjistil dTest o běžeckých lyžích?

 
Testované lyže: Testovali jsme lyže tří skupin - univerzální turistické lyže, sportovní lyže a lyže pro bruslařskou techniku. Lyže se od sebe liší protismykem. Jak dopadly běžecké lyže, které se mažou voskem, v porovnání s běžkami, které se nemažou?
 
Kvalita běžek: Důležitou vlastností, podle které posuzujeme kvalitu běžek, je jejich skluz. Na jednu stranu musí dobře klouzat, ale při odrazu nesmí prokluzovat. U klasických běžek to ovlivníme voskem, ale jak jsou na tom běžky s protismykem?
 
Zaměření testu: Do hodnocení běžeckých lyží jsme promítli jízdní vlastnosti (běh, stoupání, držení stopy a směrové vedení, odraz a skluz, brzdění a hlučnost), ale také odolnost a zpracování a technické údaje (délka, šířka a hmotnost).
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na běžecké lyže. Se kterými si svého oblíbeného koníčku užijete nejvíce? Testovali jsme různé druhy běžeckých lyží. Předplaťte si náš časopis dTest a dozvíte se více.

Testované výrobky - běžecké lyže (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sjezdové (carvingové) lyže (11 výrobků)
poslední aktualizace: 13.1.2012


Přihlásit