Test dětských autosedaček 2011

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2011

Opět jsme testovali bezpečnost dětských autosedaček. Jaké jsou nejbezpečnější? Jak je to s isofixovými modely a neobsahují autosedačky toxické látky? Na tyto i další otázky náš dTest umí odpovědět.

Co zjistil náš dTest o dětských autosedačkách?

Kvalitní autosedačky: Nespokojte se jen s tím, že dětská autosedačka, kterou kupujete, prošla homologačními zkouškami podle normy ECE 44. Tímto testem musí projít všechny autosedačky. Chtějte více. Víte, že do této zkoušky např. není zahrnutá zkouška ochrany při bočním nárazu? Které autosedačky obstály v této zkoušce?

Systém isofix: Tento systém bývá často velmi vychvalován. Je považován za nejbezpečnější způsob uchycení dětské autosedačky. Je však nutné si uvědomit, že pokud bude dětská autosedačka nekvalitní, systém isofix vám nepomůže.

Jak dlouho vydrží autosedačka: Kolik dětských autosedaček váš potomek bude v průběhu svého dětství potřebovat? Záleží na tom, jaké autosedačky budete využívat. Seznámíme se s jednotlivými typy.

Jedovaté autosedačky: Náš test ukázal, že některé výrobky mají ve svých polstrovaných potazích nebezpečné chemické látky. Dejte si na ně pozor.

Naše testování: V testu dětských autosedaček jsme se soustředili především na dva aspekty: ochrana dítěte a komfort při obsluze autosedačky.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na autosedačky. Jaké modely jsou nejlepší a poskytnou stoprocentní bezpečnost vašemu potomkovi? Předplaťte si náš dTest a budete vědět více.


Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2011 (3 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2011


Přihlásit