Test dětských autosedaček 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 6/2009

Dětské autosedačky systému Isofix jsou bezesporu velkým krokem kupředu. Jsou bezpečnější než ty, které se upevňují pomocí bezpečnostních pásů automobilu. Každoroční velký mezinárodní test autosedaček, do něhož se TEST zapojil i letos, ovšem přinesl nepříjemné výsledky. Tři modely autosedaček se základnou Isofix ve zkouškách neuspěly a lze je označit za nebezpečné.

Dítě připoutané pouze bezpečnostními pásy nebo dokonce vůbec nepřipoutané do auta nepatří. Již při nárazu v rychlosti pouhých 30 km/h může snadno dojít ke smrtelnému zranění. I když se v našem testu tentokrát objevily i »nedostatečné« sedačky, vždy platí: lepší špatná dětská autosedačka než žádná. Je-li váš vůz vybaven kotevními body systému Isofix, rozhodně kupte isofixovou sedačku. Ovšem vyvarujte se třem z nich, které při použití Isofix základny nejsou bezpečné. Nemáte-li Isofix, zakupte běžnou autosedačku, kterou lze připevnit bezpečnostními pásy vozidla buď pomocí základny, nebo připoutáním sedačky.
Některé autosedačky lze použít i jako korbičku nebo sedačku do kočárku tzv. cestovního systému. Výběrem vhodného kočárku a autosedačky lze ušetřit peníze i místo v zavazadlovém prostoru; sedačku pouze přeložíte z vozu na kostru kočárku. Test cestovních systémů a kombinovaných kočárků, které lze použít s dětskými autosedačkami, jsme přinesli v dubnovém vydání časopisu TEST a předplatitelé jej naleznou na www.dtest.cz.


Autosedačky 2009 - 2010 (porovnat)

Autosedačky 2008 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2009 - 2010 (81 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Přihlásit