Test dětských autosedaček 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2009

Dětské autosedačky se systémem Isofix jsou považované všeobecně za bezpečné. Ovšem dokáže tento systém ochránit vaše dítě vždy? Zjistili jsme, které autosedačky s Isofixem bezpečné nejsou...

Co zjistil náš test o dětských autosedačkách s Isofixem?


Bezpečnost dítěte: Isofixové sedačky jsou nejlepší, pokud má vaše auto kotevní body pro tento systém. Pokud jimi není vybaveno, pořiďte si běžnou autosedačku, kterou lze připevnit bezpečnostními pásy vozidla.

Převážení proti směru jízdy: Připoutání dítěte v autosedačce proti směru jízdy je nutností, vezete-li novorozence či kojence. Malá dítka mají těžší hlavičku a slabší krk a tato poloha dokáže nejlépe zmírnit následky případné autonehody. Celkově se tato poloha doporučuje do čtyř let dítěte. Máme pro vás tabulku vyhodnocující bezpečnost autosedaček a ne vždy ty se systém Isofix dopadly nejlépe.

Zapomeňte na podsedáky: Neposazujte své dítě do podsedáků. V poslední době je to trendem, ovšem rozhodně ne vhodným. V případě autonehody to je nebezpečné. I přesto volíte podsedák? Pamatujte, že musí být homologovaný.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se znovu zaměřili na autosedačky a na to, jak si stojí ty se systémem Isofix. Neřiďte se vždy cenou. I když se většinou levné autosedačky v našich testech umísťují mezi těmi méně kvalitními, občas nás čeká milé překvapení. Předplaťte si náš TEST a budete vědět, které jsou kvalitní a bezpečné pro vašeho malého potomka.


Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2009 - 2010 (81 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2010


Přihlásit