Test dětských autosedaček 2012

Publikováno v časopise 6/2012

Dětské autosedačky se v dTestu objevují pravidelně. Dřívější testování upozornilo na velký výskyt chemických látek, které jsou škodlivé pro zdraví. Tyto nedostatky byly odstraněné. Neznamená to však, že by nyní autosedačky byly zcela bez chyb.

Co zjistil dTest o dětských autosedačkách?

 
Celoevropské testování dětských autosedaček: Výsledky, které vám přinášíme, vznikly na základě 160 čelních a 90 bočních nárazů. Bylo provedeno 184 praktických zkoušek s figurínami a 770 praktických zkoušek se skutečnými dětmi.
 
Základna u dětských autosedaček: Přemýšlíte o dětské autosedačce se základnou? Test ukázal, že někdy jsou lepší modely bez základny.
 
Autosedačky bez zádové opěrky: Na tyto dětské autosedačky si dejte pozor. Jsou určené dětem nejvyšší váhové kategorie.  Zádová opěrka u nich je, ale můžete ji oddělit. Sedačky bez zádové opěrky však v našich testech pravidelně propadají.
 
Naše testování: Do výsledků našeho testování se promítla nejen ochrana dítěte, ale hodnotili jsme i obsluhu a komfort dětských autosedaček.
 
dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na testování dětských autosedaček. Jsou v nich vaše děti v bezpečí? Jakým modelům se raději vyhnout? Předplaťte si časopis dTest a dozvíte se více.

Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2011-2014 (123 výrobků)
poslední aktualizace: 22.5.2014


Přihlásit