Test dětských autosedaček 2012 II.

Sdílejte

Publikováno v časopise 11/2012

Nejdražší autosedačka v testu dopadla nejhůře. Výrobek pro nejmenší obsahuje vysokou koncentraci ftalátů. Dvě zásadní zjištění nového testu ukazují na přetrvávající rozdíly v kvalitě i míře poskytované ochrany. Od příštího roku začne platit zcela nové rozdělení autosedaček podle výšky dětských cestujících.
 

Co zjistil dTest o dětských autosedačkách?

Cena není ukazatelem kvality: Dětské autosedačky to znovu dokazují. Nejdražší autosedačka v testu dopadla nejhůře. Obsahuje vysokou koncentraci ftalátů. Na ftaláty jsme již upozorňovali. Vyhněte se autosedačkám s chemickým rizikem.

Testované autosedačky: Testovali jsme pro vás starší i novější autosedačky. Jaká je současná kvalita jednotlivých modelů? Odstraňují výrobci nedostatky, které se projevily při testování již dříve?

Důležitost základny: Někteří se domnívají, že základna autosedačky přináší dětem větší bezpečnost. Není to pravidlem. Přesvědčte se sami.

Naše hodnocení: Při hodnocení jsme brali v potaz ochranu dítěte a obsluhu/komfort.

dTest je tu pro vás. Nyní jsme se opět zaměřili na bezpečnost nejmenších. Jakou dětskou autosedačku vybrat? Co si při jejím výběru pohlídat? Předplaťte si časopis dTest a dozvíte se více.


Testované výrobky - autosedačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Autosedačky 2011-2014 (123 výrobků)
poslední aktualizace: 22.5.2014


Přihlásit