Test digitálních videokamer 2010

Sdílejte

Publikováno v časopise 9/2010

Digitální videokamery se stále vyvíjejí. Potěší vás, že jejich ceny jsou přijatelné, i když vám nabízí vysoké rozlišení a celkovou kvalitu. Zkoumali jsme dvacet kamer z širokého cenového spektra a máme pro vás srovnání.

Co zjistil náš test o digitálních videokamerách?

Zachycení detailů: Digitální kamery se liší ve schopnosti zachycení jemných detailů, zvláště ve tmě. Jaký je vhodný mít zoom a jak jsou na tom konkrétní modely?

Rozlišení: Jde vám především o vysoké rozlišení? Pokud nemáte moderní televizor s HD obrazovkou či nechcete umisťovat video na internet, tak ho nevyužijete.

Kamera versus fotoaparát: Digitální kamery mají zpravidla také fotoaparát. Nespoléhejte však, že plně převezme jeho funkci. Kvalita těchto fotoaparátů je nízká.

Zvuk: Náš test zaznamenal menší kvalitu zvuku. Pro domácké použití je však dostačující. U mnohých modelů je tzv. zoom mikrofon, který upravuje citlivost snímání zvuků v popředí.

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se soustředili na digitální videokamery a poradíme vám jakou si vybrat. Předplaťte si náš test a budete vědět více.


Testované výrobky - videokamery (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Videokamery 2010-2012 (114 výrobků)
poslední aktualizace: 6.6.2013


Přihlásit