Test externích pevných disků 2010

Publikováno v časopise 9/2010

Externí pevné disky se v posledních letech těší výraznému růstu popularity a vedle USB flash pamětí se stávají hlavním prostředkem pro skladování a přenos velkých objemů dat. Pomalu tak vytlačují CD či DVD, které již co se týče rychlosti, uživatelského komfortu ani flexibility neobstojí. Ze široké nabídky externích úložných zařízení jsme do testu vybrali 27 modelů. Povzbudivé je, že výsledky jsou poměrně vyrovnané. Většina disků prokázala dobrou kvalitu, pouhé dva byly vyhodnoceny jen jako uspokojivé.

Co zjistil náš test o externích pevných discích?

Mějte potřebná data po ruce: Na externích discích si nejvíce ceníme mobility. Přenos dat nepředstavuje žádný problém. Který disk se pro vás bude nejvíce hodit? Které jsou nejlehčí a co vám nabízí?

Velikost a výkonost externí disků: Větší výkonost můžete obvykle čekat u větších disků mající 3,5 palce. Při měření rychlostí disku se neobjevily žádné větší rozdíly. A co ještě zjistil náš test?

Některé externí disky vrní: Externí pevné disky se mnohdy používají jako uložiště pro filmotéku. Poté už stačí jen disk připojit k televizi či počítači a můžete sledovat film. Některé disky vás mohu rušit vrněním. Víme, které...

Výbava k externím pevným diskům: Některé externí disky jsou dodávané s užitečnými programy, jiné však mají programy, které nevyužijete. Rozmyslete si, zda pro vás konkrétní výbava není zbytečná.

 TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na externí pevné disky. Na trhu jich je celá řada. Které jsou nejkvalitnější a jaké jsou nevýhody některých z nich? Předplaťte si náš časopis a budete vědět více. 


Testované výrobky - externí pevné disky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Externí pevné disky 2010 (27 výrobků)
poslední aktualizace: 1.9.2010


Přihlásit