TEST speciál: 118 modelů LCD, LED a plazmových televizorů 2009

Sdílejte

Vydáno: 14.9.2009   

První speciál v historii časopisu TEST se zaměřuje na velice oblíbené ploché televizory s LCD, LED, OLED i plazmovou technologií. Celkem v něm naleznete výsledky zkoušek 118 modelů. Aktuální test přináší 72 televizorů, pro přehlednost jsme zařadili i výrobky testované dříve, které jsou stále ještě na trhu. Starší modely lze výhodně koupit za nižší ceny na internetu.
TEST speciál TELEVIZORY je zdarma pro všechny předplatitele, nepatříte-li mezi ně, můžete si jej objednat přes SMS.

 

Průměrný obraz, horší zvuk a vysoká cena. Tak by mohla znít stručná charakteristika televizoru nejčastěji zastoupeného v našich testech.  Na první pohled vypadají zázračně všechny. Renomovaná lákavá značka, elegantní tvary a – přinejmenším na prodejně – obraz jako víno.
No nekupte to, i když to není zrovna nejlevnější. Stará televize zabírá místo, set-top box je protivná krabička vedle ní a vy chcete konečně prožít ty úžasné zážitky se širokoúhlým obrazem ve vysokém rozlišení. Na trhu je televizorů nepřeberná spousta a při návštěvě prodejny lze jen těžko odlišit kvalitu jednotlivých modelů. Proto jsme pro vás připravili velký přehled televizorů, které jsou aktuálně na trhu, ale i těch, jejichž výsledky jsme již publikovali. Ty jsou stále ještě na trhu a jejich cena v průběhu času klesla.

V posledním testu televizorů na stránkách časopisu TEST jsme se zabývali především vysokým rozlišením. Snažili jsme se vysvětlit „trik“, kterým se výrobci snaží nalákat zákazníky na novou technologii, aniž by jim tato technologie přinášela velký užitek a především, aniž by skutečně nabízela lepší kvalitu obrazu než rozlišení tradiční, chce se říci „nízké“. I tentokrát se k tématu vrátíme, podíváme se na některé aspekty, jako jsou velikost obrazovky a optimální vzdálenost pro sledování televize a také se podíváme na další technologickou vymoženost, jíž je LED podsvícení LCD televizorů. Přiblížíme vám také možnou budoucnost plochých televizorů, kterou je technologie organických LED diod, a to na prvním na trhu dostupném televizoru vybaveném touto technologií.


Televizory starší (porovnat)

Televizory 2010 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Televizory 2010 (124 výrobků)
poslední aktualizace: 20.9.2010
Televizory starší (270 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2010


Přihlásit