Test zimních pneumatik 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2018

Zimy v české kotlině bývají rozmarné. Jednou se na silnicích potýkáte s holomrazy, jindy zase s přívaly sněhu nebo takřka jarními plískanicemi. Zimní pneu­matiky si zkrátka musejí umět poradit s rozličnými podmínkami. Obutí do zimy proto testujeme na vodě, sněhu, ledu i na suchu. Tentokrát jsme se na testovacích okruzích projeli na gumách o rozměrech 175/65 R14 a 205/55 R16. V obou kategoriích jsme narazili na propadlíka a v obou případech šlo o nejlevnější výrobky.

Test zimních pneumatik pravidelně publikujeme na přelomu září a října, abyste měli dostatek času pro výběr nové sady. 1. listopad, kdy by všechny vozy měly být přezuté a připravené na zimní nečas, se nezadržitelně blíží.

Kdo ví, co na nás letošní zima nachystá? Ať už ale naše vozovky budou mokré, zasněžené nebo zledovatělé, je dobré se na ně patřičně připravit. Bez kvalitních pneumatik by si na sněhu a ledu neporadil ani Sébastien Loeb.

Náš test letos potěší ty z vás, kteří sháníte čtrnáctipalcové a šestnáctipalcové pneumatiky. Konkrétně jsme se zaměřili na rozměry 175/65 R14 a 205/55 R16, dvanáct z nich bylo čtrnáctipalcových a šestnáct šestnáctipalcových. Podle autoklubu ADAC, se kterým na testech zimního obutí spolupracujeme, patří uvedené rozměry k těm vůbec nejpopulárnějším na evropském trhu. A stejně jako každý rok jsme ani tentokrát pneumatikám nedali nic zadarmo.

Testovací program od loňska nedoznal žádných změn. Praktické zkoušky probíhaly na suché vozovce, na ledu, na sněhu i na mokru. Mimo to jsme nechali otestovat výdrž pneumatik, jejich vliv na spotřebu paliva, hlučnost a provedli jsme také vysokorychlostní zkoušku.


175/65 R14 (porovnat)

205/55 R16 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Zimní pneumatiky 2017–2019 (83 výrobků)
poslední aktualizace: 24.9.2019


Přihlásit