Test letních pneumatik 2020

Publikováno v časopise 3/2020

Aprílová zima je v trapu a opět nastává období, kdy mají pneuservisy pořádně napilno. Kupujete-li nové letní pneumatiky, dejte si na výběru záležet, aby vám obutí vozu zajistilo bezpečnou a pohodlnou jízdu za všech podmínek. V letošním testu letních pneu jsme si posvítili na rozměry 235/55 R17, které jsou vhodné pro rodinné vozy, a také na sportovně laděné 225/40 R18.

Od 1. dubna se můžete bez obav z pokuty po českých silnicích prohánět na letních pneumatikách. Tedy pochopitelně v případě, že obutí vašeho vozu má předepsanou hloubku dezénu. Připomeňme, že letní guma musí mít dezénové drážky hluboké minimálně 1,6 milimetru. Jde o hraniční hodnotu, kdy jsou pneumatiky už značně sjeté, což se může projevit na jízdních vlastnostech. Doporučujeme proto přezout automobil dříve.

Testy letních pneumatik jsou tradiční součástí březnových vydání našeho časopisu. Zároveň patří k nejstabilnějším testům. Zkoušky jsou řadu let neměnné, testovací program je osvědčený a časem prověřený. Užitečné je to i pro spotřebitele, znamená to, že nové výsledky jsou zcela srovnatelné s dřívějšími testy.

Všechny pneumatiky jsme zkoušeli na mokrém i suchém povrchu, zkoumali jsme rychlost jejich opotřebení, vliv na spotřebu pohonných hmot a také hlučnost.


pneu o rozměrech 235/55 R17 (porovnat)

pneu o rozměrech 225/40 R18 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Letní pneumatiky (120 výrobků)
poslední aktualizace: 25.2.2021


Přihlásit