Test robotických sekaček 2017

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2017

Příroda se probudila k životu a vzhůru je i tráva na vaší zahradě. Pokud jí nebudete věnovat patřičnou péči, čeká vás místo úhledného anglického trávníku porost, který udělá radost leda tak klíšťatům. Po loňském testu klasických benzínových a elektrických sekaček jsme se tentokrát zaměřili na roboty. A máme dobré zprávy. Jsou sice drazí, ale skutečně vám ušetří práci a v mnoha případech se postarají o trávník jako ze žurnálu. 

Tito autonomní roboti umějí posekat trávník bez přímého lidského zásahu. To znamená, že v průběhu sečení se o stroj nemusíte nijak starat a práci odvede i v případě, že se nacházíte mimo domov. Stejně jako ostatní sekačky mají i robosekačky svá pozitiva a negativa. Tím zřejmě nejviditelnějším záporem je cena. I ti nejlevnější roboti bývají o poznání dražší než top modely benzínových sekaček. Jejich využití má navíc svá omezení. Jsou vhodní pro časté a pravidelné udržování krátce střiženého trávníku, takže pokud vaše zahrada připomíná africkou savanu, moc dobře vám neposlouží.

Zkoušky se zaměřovaly zejména na kvalitu sečení – odborníci hodnotili stav běžného udržovaného trávníku, ale také trávníku s přerostlou travou, drnovitou a vlhkou trávu nebo schopnost sekat na nerovném terénu či ve svahu. Zkoušky kvality sečení byly doplněny testy snadnosti obsluhy, hlučnosti, baterie, spotřeby elektrické energie a bezpečnosti.

Cena testovaných modelů se pohybovala mezi 27 000 a 64 000 Kč. Lišily se i velikostí, šíří záběru či výdrží baterie. Všechny ale potěšily celkovou spotřebou energie, která byla i v případě nejméně šetrných stále poměrně přijatelná. 


Testované výrobky - robotické sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Robotické sekačky 2017 (13 výrobků)
poslední aktualizace: 30.3.2017


Přihlásit