Test travních sekaček 2019

Sdílejte

Publikováno v časopise 4/2019

Jaro je tu, a tak přišel čas opět povolat do boje travní sekačky. Tentokrát jsme se zaměřili na klasické rotační modely s různými typy pohonu – elektrické s kabelem, akumulátorové i benzínové. Sekali jsme na různých druzích trávníků včetně těch nejpřerostlejších a nejzanedbanějších. Máme dobré zprávy. Ve všech kategoriích jsme našli produkty, které umí připravit precizně střižený pažit, a přitom nestojí majlant. Navíc se zdá, že dříve nepřekonatelným benzínovým sekačkám roste konkurence.

Desítky dalších otestovaných sekaček

V naší webové databázi na www.dtest.cz/sekacky naleznete výsledky dalších dříve otestovaných modelů. Nahlédnout můžete do detailnějšího hodnocení, sekačky lze třídit a řadit podle různých kritérií a vzájemně porovnávat. Výsledky jsou dostupné předplatitelům.

Do našeho nezávislého testu jsme zařadili 29 modelů spadajících do tří kategorií – elektrických, bateriových a benzínových. Ve všech jsme našli zajímavé kousky, některé z nich i se sympatickou cenovkou. Na vyslovený propadák jsme nenarazili, překvapení se však našla.

Zkracování trávníku se může na první pohled jevit jako prostá činnost. Pokud ale chcete celou problematiku prozkoumat do detailu a poznat, co je pro váš trávník nejlepší, je třeba se na věc podívat přísným vědeckým okem. Proto jsme vybrané sekačky zaslali do laboratoře, jejíž pracovníci se mimo jiné starají o travnatý povrch prestižních světových sportovišť včetně nejslavnějších tenisových a fotbalových turnajů.

Zkoušky se skládaly ze sečení nízkého, vlhkého a vysokého trávníku a přerostlé trávy. Pro každý test byl vybrán pozemek rozdělený na různé úseky podle počtu testovaných sekaček tak, že každá sekačka sekala dva různé úseky přidělené v náhodném pořadí. Každý ze dvou testujících odborníků sekal s každou testovanou sekačkou alespoň jednou.


elektrické travní sekačky (porovnat)

benzínové travní sekačky (porovnat)

akumulátorové travní sekačky (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Travní sekačky 2015–2020 (115 výrobků)
poslední aktualizace: 28.3.2019


Přihlásit