ČOI potvrdila, že kočárek Patron Terix 3 nesplnil bezpečnostní normu

Přečtěte si nový dTest

Aktuální číslo časopisu dTest 10/2016 Přečtěte si nový dTest

Vydáno: 11.7.2016   

Na základě podnětu, který jsme podali ohledně kočárku Patron Terix 3 (2015), uložila Česká obchodní inspekce jeho výrobci zákaz uvádění výrobku na trh až do doby zjednání nápravy. Na nedostatky kočárku jsme výrobce upozorňovali již dříve.

Nejdříve jsme výrobce varovali ohledně bezpečnostního rizika, které bylo zjištěno při testování. Kočárek Patron Terix 3 (2015) neobstál ve zkoušce imitující kousání do madla, trvanlivosti konstrukce a zejména parkovacího a brzdícího systému. Společnost PATRON Bohemia a.s. ani po opakovaných urgencích jasně neuvedla, zda přijme nějaká opatření vedoucí k nápravě. Proto jsme na konci ledna letošního roku podali podnět České obchodní inspekci k zahájení správního řízení kvůli podezření na výskyt nebezpečného výrobku.

Na jeho základě a dle vlastního ověření a zkoušek inspekce shledala, že výrobek nesplňuje požadavky normy ČSN EN 1888:2012 v oblasti parkovacích a brzdných systémů. Výrobci bylo zakázáno kočárek Patron Terix 3 (2015) distribuovat a prodávat, dokud nalezené nedostatky neodstraní.

Česká obchodní inspekce tak potvrdila důvodnost našich námitek vůči bezpečnosti kočárku Patron Terix 3 společnosti PATRON Bohemia a.s. Věříme, že výrobce bude v budoucnosti věnovat větší pozor plnění nařízených norem při výrobě zboží pro nejmenší děti.

Spotřebitelé, kteří mají zmíněný kočárek doma a mají pochybnosti o jeho bezpečnosti, se mohou obrátit na prodejce a uplatnit u něj běžnou reklamaci. V ní je vhodné popsat, že Česká obchodní inspekce zjistila, že výrobek nesplňuje bezpečnostní normu, a požádat prodejce o prověření bezpečnosti konkrétního kočárku. K tomuto můžete využít náš vzorový dopis, který si můžete upravit a následně vytisknout zde.
 


Přihlásit