Výrobce stahuje z trhu dětskou sedačku Britax Roemer Xtensafix

Obsah květnového dTestu

Aktuální číslo časopisu dTest 5/2024 Obsah květnového dTestu

Sdílejte

Vydáno: 12.11.2013   

Výrobce autosedaček Britax v reakci na nedávno zveřejněné výsledky testu spotřebitelských organizací ukončuje výrobu modelu Xtensafix, který neuspěl v nárazových testech. Majitelům již zakoupené sedačky nabízí výměnu za jiný produkt nebo vrácení peněz.

Britská centrála značky rozhodla o stažení modelu Xtensafix z trhu i přesto, že výrobek splňuje všechny předepsané normy a úspěšně prošel homologací. Rozhodnutí platí také pro český a slovenský trh. Reakce výrobce tak ukazuje, že nepříznivý výsledek nezávislého spotřebitelského testu může být odpovědným výrobcem vnímán i jako pozitivní motivace ke změně. 

Důvodem špatného hodnocení sedačky Xtensafix byla nevhodná konstrukce, která umožňuje nebezpečné posunutí bezpečnostního pásu vozidla. Ten se při čelním nárazu při zkoušce s figurínou desetiletého dítěte posunul v oblasti pánve, v případě zkoušky s figurínou tříletého dítěte došlo k posunu směrem ke krku.

 

Jak sedačku vrátit

Každý majitel sedačky Xtensafix je dle vyjádření společnosti oprávněn s okamžitou platností vrátit sedačku do obchodu, ve kterém ji zakoupil. Na základě dokladu o zaplacení pak dostane zpět kupní cenu v plné výši, nebo poukázku na nákup do stejného obchodu v hodnotě kupní ceny sedačky. Možnost volby mezi vrácením kupní ceny a poukázkou má majitel sedačky. Pokud není k dispozici doklad o zaplacení, bude cena vypočtena obchodníkem podle jeho relevantních ceníkových cen.

 

Bezplatná výměna popruhů u modelu Max-Fix

Britax v návaznosti na výsledky testu dětských autosedaček, zveřejněné v listopadovém čísle dTestu, nabízí také bezplatnou výměnu popruhů u modelu Max-Fix. Obsahovaly vysokou koncentraci rizikových chemických látek v místě, kde je dítě může žvýkat. Spotřebitelé si mohou bezplatně vyžádat nové, zdravotně nezávadné popruhy i s návodem na výměnu. Také v tomto případě zajistí výměnu obchodník, u něhož byla sedačka zakoupena, nebo zákaznický servis značky na adrese service.eu@britax.com.
 

Přihlásit