Test domácích kin 2009

Sdílejte

Publikováno v časopise 10/2009

Rádi sledujete filmy ve výborném provedení? K tomu vám nestačí jen kvalitní televizor. Je nutný i výborný zvuk. Pokud chcete být skutečně vtaženi do děje prostřednictvím prostorového zvuku, pořiďte si soustavu reproduktorů domácího kina. Dejte si ovšem pozor, aby vám prodejci nevnutili falešný prostorový zvuk. Náš test vám prozradí víc.

Co jsme zjistili v našem testu o domácím kinu?


Domácí kino: Počítejte s tím, že ne všechny systémy domácího kina jsou kvalitní a že umí vše, co slibují. Co všechno musí mít kvalitní kino a které výrobky tyto aspekty splňují? Víme, které přístroje dokáží přehrát záznam s vysokým rozlišením. Řešením pro budoucnost jsou domácí kina s Blu-ray.

Počet reproduktorů: Klasické domácí kino má šest reproduktorů. Myslete však na to, že je třeba je vhodně rozestavit vůči posluchači. Zvuk musí být centralizovaný. Dnes jsou redukované soustavy domácí kina, které oproti klasické soustavě obsahující šest reproduktorů, mají pouze tři. Nejsou však plnohodnotnou náhradou. To dokazuje náš test.  

Falešný prostorový zvuk a noční režim: Zaměřili jsme se i na testování přístrojů při tvoření prostorového zvuku z obyčejného stereo zvuku. Alespoň jeden režim simulovaného prostorového zvuku tu je. Důležitý je i noční režim, díky kterému nebudete svým domácím kinem rušit sousedy.

iPod: Domácí kino může sloužit jako multimediální centrum celé domácnosti. Je však nutné, aby přístroje neměly omezené připojení vnějších zařízení. Bohužel některé vám to nemohou zaručit. Víme, které to jsou.  

Instalace: Kromě kvality zvuku a celkového efektu jsme se zaměřili v testování i na spotřebu energie a snadnost obsluhy, která může být častým problémem mnoha uživatelů. Které přístroje se snadno ovládají?

TEST je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na domácí kino, především na jeho prostorový zvuk. Jaké řešení je optimální? Který výrobek splní vaše požadavky? Předplaťte si náš test a budete to vědět.


Domácí kina 2.1 (porovnat)

Domácí kina 2009 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Domácí kina 2009 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 1.10.2009
Domácí kina 2.1 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012


Přihlásit