Test domácích kin 2012

Sdílejte

Publikováno v časopise 12/2012

Bez kvalitní zvukové aparatury je velký plochý televizor jen poloviční zábavou. Zatímco rozlišení obrazu se v posledních letech výrazně zvýšilo, zvuk ani těch lepších televizí náročnějšího diváka pravděpodobně plně neuspokojí. Řešením může být soustava domácího kina, která kromě kvalitnější reprodukce slibuje často také strhující zážitek z prostorového zvuku. Jak však ukázal test, ne vždy je tento příslib naplněn.

Co zjistil dTest o domácích kinech?

Domácí kina: Jejich úkolem je zprostředkovat divákům autentičtější prožitek díky kvalitní reprodukci a prostorovému zvuku. Ne všechny typy domácích kin to dokáží. Pokud chcete, aby vás zvuky skutečně obklopily, volte mezi systémy 5.1 s šesti reproduktory.

Systémy 2.1: Výrobci i u těchto modelů slibují určitý prostorový efekt, ale pokud ho skutečně chcete docílit, nebudou pro vás vhodnou volbou. Tři reproduktory zkrátka nestačí.

Obsluha domácích kin: U některých modelů budete potřebovat pevné nervy už při instalaci. Existují soustavy se snadnou automatickou konfigurací, ale většinou je nutné nastavit reproduktory ručně.

Naše hodnocení: Při hodnocení jsme přihlédli mimo jiné ke kvalitě zvuku, prostorového efektu a obrazu, dále ke snadnosti obsluhy, schopnosti číst poškozená médií, spotřebě elektrické energie nebo vybavenosti.

dTest je tu pro vás. Tentokrát jsme se zaměřili na domácí kina. Testujeme je pro vás pravidelně. Co vám současné modely přinesou a jaké zařízení bude pro vaše účely nejvhodnější? Předplaťte si časopis dTest a budete vědět více.


Domácí kina (porovnat)

Domácí kina 2.1 (porovnat)

Soundbary 2012 (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Soundbary 2012 (4 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012
Domácí kina (16 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012
Domácí kina 2.1 (19 výrobků)
poslední aktualizace: 30.11.2012


Přihlásit