Test kontaktních grilů 2018

Sdílejte

Publikováno v časopise 8/2018

Grilování si většinou spojujeme s létem a venkovním posezením ve společnosti rodiny či přátel. Jenže co když jsou teplé večery nenávratně pryč? Řešení nabízejí kompaktní grily, které lze povolat do práce i když by psa ven nevyhnal. Jak hodně se na ně můžete spolehnout, jsme zjišťovali v našem testu 19 kontaktních grilů. Největší rozdíly můžete očekávat v kvalitě jejich zpracování a snadnosti obsluhy.

Vypadá to jako brnkačka, ale i ke grilování se hodí zkušenosti. Délku grilování, teplotu a výběr vhodného grilovacího vybavení by měla do značné míry určovat volba surovin a jejich velikost. Plátky masa či rybí filety nepotřebují víc než krátkodobý kontakt s teplem, u rozpadavých surovin oceníme spíš pevné dno než rošt, pro maso s kostí či celé kuře se hodí uzavřený prostor po delší čas s nižší teplotou, křupavosti u zeleniny dosáhneme při prudkém a rychlém pečení.

Tím však věda nekončí. Žhavost uhlíků v tradičním grilu se reguluje relativně obtížně, navíc je potřeba obstarávat palivo. Otáčení surovin může pro změnu skončit pádem skrz rošt, odkud je už v poživatelné podobě nedostanete. Čekání „na barvu“ se může rychle zvrtnout v odkrajování černých částí a podobně. Právě s ohledem na všechna podobná rizika vychází kontaktní gril jako nejmenší potížista, který nabízí potenciálně nejčistší práci. Byť je to trochu na úkor atmosféry.

Na který přístroj se můžete spolehnout a s klidným svědomím jej použít v domácím prostředí? To jsme nechali zjišťovat odborníky. V našem hodnocení sehrály významnou roli kulinářské výsledky grilovaného kuřecího masa, filetu z lososa, zeleniny a zapečených toustů se sýrem. Promítlo se do něj však také to, jak snadná je práce s přístrojem, jestli se dobře čistí, jak je dílensky zpracovaný či kolik energie spotřebuje.


Testované výrobky - kontaktní grily (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Kontaktní grily (33 výrobků)
poslední aktualizace: 1.6.2023


Přihlásit