Test sendvičovačů 2015

Publikováno v časopise 7/2015

Zapečený sendvič je populární typ jídla, které si můžete dát kdykoliv během dne. Výhodou je, že se dá konzumovat jak teplý, tak studený. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Mezi dva plátky pečiva vložíte oblíbenou náplň a celý komplet zavřete do sendvičovače, který suroviny pomocí elektricky ohřívaných desek zapeče. Jak si s tímto úkolem poradí, jsme testovali u 12 modelů. Zajímala nás ale také bezpečnost, se kterou měla třetina přístrojů problémy. Teplota jejich povrchu dosahovala vysokých hodnot a snadno by tak mohlo dojít k popálení.

Sendvičovače jsou v zásadě poměrně jednoduché přístroje. Cenové rozdíly mezi jednotlivými modely navíc nebývají tak markantní jako u některých jiných kategorií výrobků (testované modely stojí od necelých čtyři do osmi stovek), a tak by se dalo očekávat, že mezi nimi nenajdeme příliš velké rozdíly. Jak ale ukázaly naše testy, opak je pravdou.

Jak už uvádíme výše, markantní rozdíly jsme zaznamenali především ve zkouškách bezpečnosti. Hodnocení několika modelů srazilo přílišné zahřívání na povrchu. Ve zkouškách zapékání jsme měřili potřebný čas a sledovali míru a stejnosměrnost opečené, křupavost a texturu hotových sendvičů.

Testovali jsme také snadnost obsluhy, přičemž jsme si mimo jiné všímali, jak jednoduché je čištění či skladování spotřebiče. Do celkového hodnocení promluvila také kvalita konstrukce, dílenské zpracování a spotřeba energie během zahřívání i samotného zapékání. 


Testované výrobky - sendvičovače (porovnat)

Databáze testovaných výrobků

Sendvičovače 2015 (12 výrobků)
poslední aktualizace: 2.7.2015


Přihlásit